Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Phil Schiller: Chceme WWDC a App Store zpřístupnit i těm nejmenším vývojářům

Stejně jako každý rok i letos (konkrétně od 3. června) se uskuteční tradiční vývojářská konference Applu Worldwide Developers Conference (WWDC), na které by nyní měly být představeny novinky týkající se softwaru, respektive jablečných operačních systémů. Akce tohoto typu však nenabízí pouze nové produkty, ale také ideální prostor pro vývojáře z celého světa, kteří na nich mohou načerpat inspiraci a získat nové znalosti.

Podobně to vnímá i Phil Schiller, senior viceprezident globálního marketingu Applu, který před pár dny přijal pozvání do podcastového pořadu Accidental Tech Podcast. Během něj hovořil o celé řadě věcí pojící se k WWDC a vývojářské základně, jmenovitě pak například o zpřístupnění události většímu počtu zájemců a rozšiřování vývojářské akademie a workshopů.

Právě promítání obsahu WWDC k vývojářům, kteří se akce nemohou účastnit osobně, považuje Schiller za klíčový krok. „Chceme tyto informace dostat k co nejširšímu publiku a vývojářům tak pomoci k rychlejšímu využívání nových funkcí a technologií,“ komentuje Schiller. Na druhou stranu dodává, fyzická účast na konferenci je vždy lepší než ta virtuální, a to hlavně z důvodu lepší propojitelnosti vývojářů s inženýry, respektive s firmami. „Máme více než 5 000 zájemců a přes 1 000 hostů z řad inženýrů a členů naší společnosti.“

Phil Schiller během představení iPhonu XR (Foto: Apple)

Téma se stočilo také k App Storu, který v poslední době čelí poměrně smíšeným reakcím (například od Spotify). V rámci tohoto online obchodu se má dle Schillera Apple snažit o „rovnováhu mezi malými, nezávislými vývojáři a velkými společnostmi vyvíjejícími daný obsah“. „Jednou z hlavních myšlenek bylo, jak otevřít přístup a technologii vývojářům všech velikostí. Dříve to bylo tak, že pro možnost umisťování obsahu na App Storu jste byli více svázáni potřebou partnerství a velcí vývojáři dostávali potřebný obsah mnohem dříve a ve větším množství,“ dodává Schiller a zmiňuje, že právě novější, modernější podoba App Storu by tomu mohla napomoci.

Nový Mac App Store (Foto: Apple)

Celý rozhovor (v angličtině) je pak k dispozici ZDE.

Komentáře