Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Podpora AirPlay 2 a HomeKitu dorazí na televize od LG v polovině letošního roku
Foto: LG

Jakmile LG, jeden z nejoblíbenějších výrobců televizí, začátkem roku oznámil, že jeho modely budou nabízet i funkci AirPlay 2 včetně rozšířené podpory služby HomeKit, vyčaroval mnoha zákazníkům úsměv na tváří. Díky tomuto bezdrátovému standardu od Applu by si totiž prakticky nemuseli kupovat Apple TV, pokud by chtěli přenášet obsah ze svých iPhonů, iPadů nebo Maců přímo na televizi.

Tato zpráva, se kterou jihokorejská firma vyrukovala během veletrhu spotřební elektroniky CES, nicméně obsahovala pouze minimum relevantních informací. Vědělo se, že s podporou těchto jablečných platforem přijdou jen ty nejnovější, letošní televize (což naopak veřejnost příliš pozitivně nenesla a přišla s peticí pro podporu starších modelů), ale to bylo vesměs vše. Nově však LG zveřejnilo o něco bližší údaje.

Foto: LG

AirPlay 2 a HomeKit mají být na zatím čtveřici nových televizích, jmenovitě na LG OLED, LG NanoCell SM9X series, LG NanoCell SM8X series, LG UHD UM7X series, přičemž oficiální podpora by měla být zahájena v polovině letošního roku. Spolu s tím by měla dorazit i integrace Alexy od Amazonu. Příchod se má týkat i evropského trhu, respektive i toho českého, nicméně se zatím neví prodejní ceny.

I Samsung nebo Sony

LG není jediným výrobcem, který podporu AirPlay a HomeKitu ve spolupráci se Siri ohlásil. Počítat s nimi má i Samsung, konkrétně ve vlajkových modelech z roku 2018 a 2019, a také Sony (Z9G Series, A9G Series, X950G Series, X850G Series) nebo Vizio.

Foto: Samsung

Komentáře