Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Potvrzeno. První letošní událost, na níž Apple uvede streamovací službu a možná i hardware, bude 25. března

Jak se předpokládalo, tak se také stalo. Apple skutečně svou první letošní událost naplánoval na 25. března, a to konkrétně v 10 hodin ráno tamního času v posluchárně Steve Jobs Theater, která je součástí ústředí Apple Park. A logicky se tak nabízí otázka, co na této tiskové konferenci pod dodatkem It’s show time představí. Potenciálních kandidátů je hned celá řada.

Jelikož půjde především o událost zaměřenou na segment služeb, počítá se zejména s uvedením dlouho očekávané streamovací služby, pro kterou Apple neustále sjednává nový filmový obsah. Podle dostupných informací má kalifornská společnost však službu pouze „představit“, přičemž oficiální globální debut by měl následovat za několik měsíců.

Foto: Apple

Dalším produktem by měla být nová zpravodajská službu na bázi Apple News, která by za konkrétní (pravděpodobně 10dolarové) předplatné měla uživatelům nabízet obsah od předních světových médií. Vedou se diskuze, že by na ní měly být i firmy jako The New York Times, The Wall Street Journal nebo The Washington Post.

Vedle softwaru se mimo jiné očekává i možný příchod vybraných hardwarových produktů. Spekuluje se o nástupu inovovaného iPadu mini, jenž by měl nabízet aktuálnější výkonnostní parametry se stejným designem jako dosud, a také o dlouho očekávané bezdrátové nabíjecí plošce AirPower, které se na svět jen tak nechce.

Ve spojitosti se zmíněnou televizní službou se očekává i představení nové Apple TV. Konkrétně se dost často debatuje o uvedení nové a levnější verze, která by uspokojila touhy a potřeby lidí, kteří by novou službu od Applu rádi využívali, avšak nepotřebují všechny funkce „dospělé“ Apple TV. Cenově dostupnější varianta by pak mohla sloužit pouze jako klient pro zprovoznění právě této služby.

Dalším často spekulovaným a poptávaným produktem je i nový, cenově dostupnější reproduktor HomePod. A právě s hudbou se pojí i druhá generace sluchátek AirPods, které by měly být voděodolné včetně rychlejšího dobíjení a nové krabičky umožňující bezdrátové dobíjení. Padají i velmi nereálné spekulace na nový iPhone ve stylu modelu SE, nicméně to je s největší pravděpodobností pouze touhou uživatelů – Apple podle všeho na malé telefony už sázet nechce. Co se pak týče zmíněného hardwaru, není vůbec definitivní, že s ním Apple na této konferenci vyrukuje.

Foto: Xhakomo Doda/Behance

Celá událost se pak bude tradičně živě vysílat a sledovat ji bude možné na všech dostupných zařízeních. Bližší informace vám AppleCrunch přinese těsně před startem a samozřejmě i po ukončení celé akce.

Komentáře