Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Poznejte Apple Arcade, novou herní platformu Applu
Apple Arcade

Apple si v průběhu dnešní tiskové konference připravil i novinku týkající se neustále rostoucího segmentu her. Představil novou prémiovou platformu pod názvem Apple Arcade, která má uživatelům nabízet balíček vybraných her napříč operačními systémy iOS, macOS a tvOS.

Jak se dá předpokládat, služba bude založena na bázi předplatného. Apple nicméně přesnou sumu z neznámých důvodů nezveřejnil, tudíž se neví, kolik budou hráči muset každý měsíc platit, aby mohli nabízených her využívat. Co se ale týče nabízených titulů, tam je situace o něco přesnější.

Na Apple Arcade budou figurovat vývojářská studia jako Annapurna Interactive, Bossa Studios, Cartoon Network, Finji, Giant Squid, Klei Entertainment, Konami, LEGO, Mistwalker Corporation, SEGA, Snowman nebo ustwo games. Ta mají hned na startu doručit 100 zcela nových titulů, přímo na míru této službě. Půjde například o Sony Racing, Beyond a Steel Sky, LEGO Brawl, Oceanhorn 2: Knights of the Lost Realm a další. Hry bude navíc možné hrát i offline.

Zajímavé na celé věci je, že má Apple s těmito (a v budoucnu dalšími) vývojáři úzce spolupracovat, konzultovat s nimi jednotlivé kroky a dokonce jim i platit část nákladů na vývoj her. Obecně se pak má jednat o tituly různorodých žánrů, přičemž každý z nich má „respektovat uživatelské soukromí“ a nenabízet žádné reklamy nebo dodatečné nákupy.

Apple Arcade, jejíž stavební kámen má vycházet z App Storu (kde bude služba ostatně i nabízena), má být spuštěna na podzim letošního roku ve 150 zemích včetně České republiky. Jak je ale uvedeno výše, cena předplatného je zatím neznámá.

Komentáře