Inzerce      O nás     CzechCrunch  
PŘEHLEDNĚ: Čím se nové AirPods liší od původních?

Apple v týdnu vydal inovovanou verzi svých plně bezdrátových sluchátek AirPods. Druhá generace populárních sluchátek přinesla několik menších novinek. Jaké to vlastně jsou? Vyplatí se nové AirPods koupit?

Design

Design nových AirPods je naprosto identický s původní verzí sluchátek, a to až na jednu jedinou výjimku. Tou je barevná LED dioda, která se z vnitřku nabíjecí krabičky přesunula ven na čelní stranu. Pokud tedy nové AirPods nabíjíte, stav nabití uvidíte okamžitě – bez nutnosti otevírat krabičku.

Až na tento detail jsou totožná jak samotná sluchátka, tak i jejich nabíjecí krabička. Stejný je design, rozměry i hmotnost.

Cena

Co se týče ceny, zde je situace poněkud komplikovanější. Dolarová cena nové generace AirPods je stejná, jako tomu bylo u generace první. Česká cena je ale o 200 korun nižší a základní verzi nových AirPods tedy pořídíte za 4 790 korun. K dispozici je nově také verze s bezdrátovým nabíjecím pouzdrem, která vyjde na 5 790 korun. Nabíjecí pouzdro podporující bezdrátové Qi nabíjení je pak ke koupi i samostatně a je kompatibilní s novými i s původními AirPods. Cena za samotné nabíjecí pouzdro byla stanovena na 2 290 korun.

Procesor

Asi nejvýznamnější inovací na straně nových AirPods je nová verze čipu s označením H1. Ten je oproti čipu W1 použitého u původních sluchátek ještě rychlejší v párování a má zaručit ještě plynulejší bezdrátový přenos. Pokud tedy nyní budete se sluchátky přecházet mezi iPhonem a iPadem, mělo by k přepínání docházet až dvakrát rychleji. O třetinu nižší má být i případné zpoždění zvuku. Pokud tedy budete například hrát hru na iPadu, zvukové efekty by neměly být opožděny oproti dění na displeji.

Výdrž baterie

Nové AirPods nabízejí stejnou výdrž baterie, kterou disponují původní sluchátka. Využijete je tedy pro poslech 5 hodin hudby, přičemž nabíjecí krabička umožní jejich průběžné dobíjení o dalších 24 hodin poslechu. Nové AirPods ovšem díky již zmíněnému čipu H1 nabídnou o 50 % delší dobu volání. Mezitímco s původními AirPods bylo možné telefonovat přibližně 2 hodiny v kuse, nové AirPods vydrží na jedno nabití z krabičky hodiny 3. Pokud tedy sluchátka využíváte primárně k telefonování, může se jednat o poměrně zásadní výhodu.

Hey Siri

Zbrusu novou funkcí exkluzivní pro novou generaci sluchátek je pak funkce „Hey Siri“. Mezitímco s původními sluchátky bylo pro probuzení hlasové asistentky Siri nutné poklepat na sluchátko, u nových AirPods již stačí pouhé oslovení. Siri tedy můžete zaúkolovat, i když máte plné ruce v práce, což oceníte mimo jiné v případě, že AirPods využíváte v autě místo handsfree.

Závěr

Inovovaná verze velepopulárních sluchátek nepřináší přehršel novinek a majitele původních AirPods nejspíš ke koupi nenalákají. Nejspíš i kvůli tomu Apple novou generaci vypustil do obchodu v nezvyklé tichosti. Je ale skvělou zprávou, že vývoj pokračuje dál a ti, kteří AirPods zatím nepořídili, si mohou nyní koupit o něco lepší produkt, než jaký byl k dostání od roku 2017. Dobrou zprávou je i to, že pokud má člověk zájem o bezdrátové nabíjení, má možnost si samostatně koupit novou nabíjecí krabičku a nemusí kvůli tomu pořizovat i nová sluchátka.

Těšme se tedy, s čím Apple na poli bezdrátových sluchátek přijde dál. Zvěsti hovoří o tom, že v roce 2020 by AirPods měly projít větším faceliftem a mohly by se dočkat voděodolnosti, aktivního potlačování ruchu a některých zdravotních funkcí. Již za měsíc bychom se navíc měli dočkat inovovaných bezdrátových sluchátek PowerBeats, od prémiové značky Beats, kterou Apple vlastní. Ty se mají dočkat zásadnějších změn a měly by se zbavit propojovacího drátu, čímž by se po vzoru AirPods staly plně bezdrátovými.

Komentáře