Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Šéfovi Applu se Trumpovo oslovení zalíbilo. Na Twitteru je už několik dní jako Tim Apple

Tim Apple. Toto jméno se v průběhu posledních pár dní skloňovalo snad na každém technologicky zaměřeném médiu. Americký prezident Donald Trump si totiž během schůzky s Timem Cookem nedopatřením spletl jeho jméno a nazval jej právě jako Tim Apple. To pobavilo nejen širokou veřejnost, ale očividně také samotného šéfa Applu.

I když v průběhu samotné schůzky toto oslovení Cook prakticky „ignoroval“ (možná si to ani v daném momentu neuvědomil), o několik hodin později a celé řadě internetových fórů na téma, jak asi Trump nazve třeba zakladatele Amazonu Jeffa Bezose, výkonný ředitel Applu zareagoval. A to velmi trefně.

Foto: Cage Skidmore / Flickr

Na svém Twitteru si totiž změnil jméno z původního Tim Cook na Tim Apple, přičemž slovo Apple nahradil speciálním znakem loga společnosti, který je dostupný pro iOS a macOS zařízení. Mnozí by však očekávali, že toto přejmenování potrvá jen pár hodin (jakožto reakce na amerického prezidenta), ale opak se stal pravdou.

Tim Cook si uvedené jméno na svém Twitteru stále drží a zasvěceným tak neustále připomíná, že se Trump dokáže seknout i u něj (v minulosti mimo jiné nazval CEO firmy Lockheed Martin Marillyna Hewsona jako Marillyn Lockheed). Současně však tato kombinace nevypadá nijak zcestně, jelikož se standardně děje, že si fanoušci Applu dávají za své jméno právě tento znak. Cook se tak prakticky může „řadit“ mezi ně.

Komentáře