Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Slack lze na iOS nově používat v tmavém režimu. Chystá se i verze pro macOS

Je tomu sotva pár dní, co Slack začal na své iOS aplikaci testovat tmavý režim (Dark Mode), který se v poslední době stává důležitou součástí každého nástroje pro mobilní (a také desktopové) uživatele. Tato výsada však byla dosud k dispozici pouze pro beta testery, díky nimž si Slack ověřoval, jestli je vše spolehlivě nastaveno. A podle všeho je.

Společnost stojící za jedním z nejoblíbenějších komunikačních řešení pro týmy na trhu totiž oficiálně vypustila možnost tmavého režimu jak pro iOS, tak i Android. Ten je součástí nejnovější aktualizace aplikace (19.3.1.0-B-9754-1), která je nyní dostupná k bezplatnému stažení na App Storu, potažmo na Google Play.

Nastavení samotného tmavého režimu uvnitř aplikace je více než jednoduché. Uživatelům stačí kliknout na „trojtečku“ umístěnou v horním pravém rohu rozhraní, následně přejít do sekce Settings a položku Dark Mode zaškrtnutím aktivovat. Pokud by jim Dark Mode v konkrétní denní časy nevyhovoval, mohou jej stejným způsobem vypnout.

Co se pak týče tmavého uživatelského prostředí, vše působí velmi přirozeně. Hlavní plocha, na které se promítají zprávy nebo přílohy, je černá a bílé písmo je na ní přehledně čitelné. Týká se to i uživatelského profilu (včetně veškerých nastavení) a svým způsobem i postranního sloupce s výčtem kanálů a členů týmu. Slack tak

Díky tomu tak Slack v tmavém kabátku může velmi dobře sloužit především v nočních hodinách, kdy displej nevyzařuje tolik „bílého“ světla, které dráždí oči. Od věci však není používání ani v hodinách, kdy je venku (respektive v místnosti) světlo – aplikace totiž působí elegantnějším dojmem a minimálně během prvních dní používání i zcela nově.

Dark Mode Slacku navíc bude i ideálně ladit s chystaným iOS 13, do jehož tmavého režimu by se měla převléci většina nativních aplikací.

Tmavý Slack i pro Macy

V popisu aktualizace se mimo jiné také píše, že Dark Mode by měl dorazit i pro desktopovou verzi aplikace, a to minimálně na operační systém macOS, jenž ve verzi Mojave taktéž Dark Mode nabízí pro nativní aplikace. Prý se tak stane „později“. Bližší časový rámec společnost zatím neuvedla.

Foto: Apple

Komentáře