Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Slack začíná na iOS testovat dlouho očekávaný tmavý režim
Foto: 9to5Mac

Vzhledem k tomu, že hlavní výsadou chystaného iOS 13 má být tmavý režim (respektive Dark Mode), který uživatelé iPhonů a iPadů již dlouho vyžadují, aplikace třetích stran se na tento trend začínají postupně také adaptovat. Není tomu tak dávno, co s možností tmavého rozhraní vyrukoval například Facebook Messenger, nehledě na to, že oficiální aplikace Twitteru a YouTube touto funkcí již disponují několik měsíců.

Tmavý režim může být vhodný v mnoha ohledech, přičemž tím nejzásadnějším je šetření očí ve večerních (nočních) hodinách, což je klíčové zejména pro komunikační služby, ve kterých mohou uživatelé trávit v kuse i několik hodin. Podobně to vidí i Slack, jedna z nejpopulárnějších služeb pro týmovou komunikaci. Právě ta nyní takzvaný Dark Mode začíná testovat.

Jako první o tom informoval server 9to5Mac, který se odkazoval na jednoho z beta testerů, jenž má tuto funkci k dispozici. Slack ji totiž zpřístupnil zatím pouze v neveřejné verzi své aplikace pro iOS a zatím neexistují přesnější údaje o tom, kdy by se mohla rozšířit mezi širší uživatelskou veřejnost. Patrně se však jedná o otázku času, jelikož nad tmavým režimem není nutné příliš přemýšlet — je to věc, která je snadno implementovatelná a velmi očekávaná.

Foto: 9to5Mac

Co se pak týče dostupnosti, funkce bude k dispozici přímo v nastavení, do kterého se lze dostat z aplikace Slacku přes trojtečku v pravém horním rohu. Tam pak bude stačit tlačítko Dark Mode zaškrtnout, potažmo odškrtnout v případě, že temné pozadí s bílým textem bude v dané situaci vyhovovat. Výhledově pak lze očekávat, že tmavým režimem přijde Slack i na macOS.

Komentáře