Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Tímto snadným trikem si můžete aktivovat tmavý režim v aplikaci Messenger

Tmavý režim patří bezpochyby k nejočekávanějším prvkům chystaného iOS 13, který spatří světlo světa v průběhu letošní WWDC. Spousta aplikací se nicméně takzvanému dark modu začala na iPhonech a iPadech přizpůsobovat již před časem. Ať jde třeba o oficiální aplikaci Twitteru nebo YouTube. S podporou tmavého režimu nově přichází i Messenger od Facebooku, ovšem ne zcela v základním nastavení.

Aktivace tmavého režimu na Messengeru, který byl ve spojitosti s touto oblíbenou komunikační službou dlouho vyžadovaný, se totiž skrývá pod specifickým uživatelským krokem. Pokud byste chtěli mít tuto možnost k dispozici, musíte komukoliv (klidně i sami sobě) zaslat emoji půlměsíce (🌙).

Přesný proces je následovný:

  1. Otevřete konverzaci na Messengeru a vyberete ze seznamu emoji žlutý půlměsíc (🌙).
  2. Emoji odešlete a rázem vám vyskočí z horního panelu hláška informující o „nalezení tmavého režimu“.
  3. V této hlášce kliknete na tlačítko Try It in Settings.
  4. Na příslušném přepínači zaškrtnete Tmavý režim.

Jakmile projdete touto první aktivací, přepínat ze světlého na tmavý režim a naopak pak můžete rovnou z nastavení Messengeru, kam se dostanete přes ikonu vaší profilové fotky. Co se pak týče dostupnosti, vše nasvědčuje tomu, že tento „skrytý dark mode“ funguje pouze s nejnovější aktualizací Messengeru (204.0). Do budoucna by pak funkce měla být dostupná i „veřejně“.

Komentáře