Inzerce      O nás     CzechCrunch  
WWDC 2019 začne 3. června. Očekává se iOS 13 s tmavým režimem a možná i nový Mac Pro

Celosvětová vývojářská konference se každý rok už od začátku koná v květnu nebo červnu a ani letos tomu nebude jinak. Pozvánky, které Apple na WWDC 2019 rozeslal, obsahují datum o jeden den dřívější než před rokem, konkrétně 3. června. Jedna z každoročně hlavních událostí Applu bude opět trvat pět dnů, tedy do 7. června.

Worldwide Developer Conference (WWDC) je pro Apple a všechny vývojáře pracující s jeho platformami hlavní softwarová událost roku, na které jsou desítky přednášek a workshopů ukazujících, jak nejlépe pracovat s novými technologiemi a nástroji pro vývoj. Velmi zajímavá je i pro uživatele, kteří se dozví o nových verzích operačních systémů pro všechny produktové řady společnosti. Konference je vždy otevřena představovací keynote, kde jsou podrobně představeny všechny hlavní novinky softwaru Applu – letos to bude iOS 13 pro iPhony a iPady, nová verze macOS pro počítače, watchOS pro hodinky tvOS pro Apple TV.

Koncept: Maximos Angelakis

Hlavní novinkou iOS 13 by, stejně jako tomu bylo u macOS před rokem, mohl být už dlouho dovolávaný tmavý režim, zlepšit by se měl multitasking a možná se uživatelé po dlouhé době dočkají také nějakých změn na hlavní obrazovce zařízení. O novinkách v ostatních operačních systémech se, i vzhledem k jejich výrazně menšímu podílu na trhu, neví prakticky nic, například u macOS se ale mluví o sjednocování aplikací s iOS. To by mělo nastat až za dva roky, výraznější náznaky by se ale mohly objevit už letos. První kroky tímto směrem ostatně obsahuje už loňský macOS Mojave v podobě několika aplikací (News, Diktafon, Akcie a Domácnost) původně napsaných pro mobilní operační systém.

Je otázkou, jesli bude kromě nových verzí softwaru, které se loni do velké míry zaměřily spíše na zlepšování výkonu a dlouhotrvalosti zařízení, představen i nějaký hardware. V roce 2018 se diváci na keynote žádných nových produktů nedočkali, o rok dříve ale byly představeny nové iMacy, Macbooky, HomePod a 10,5palcový iPad Pro. Letos se objevují informace o možných nových větších MacBoocích Pro, návratu Applu k vyrábění vlastních monitorů a také novém Macu Pro. Poslední Mac Pro byl představen před více než pěti lety a stalo se to právě na WWDC.

Komentáře