Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Zábavné kuličky Rolando znovu útočí. Jedna z prvních her App Storu se vrací na iPhone

Pokud patříte mezi ty, kteří pamatují nástup online obchodu App Store v roce 2008, pravděpodobně jste tuto platformu používali zejména jako zdroj pro hry. Mobilní hry byly totiž tehdy ještě před svým velkým boomem a až App Store prakticky ukázal, jaké kvalitní a graficky vyvedené skvosty lze na iPhonu nebo iPodu touch hrát. Mezi ně patřila i zábavná skákačka Rolando.

Ta spatřilo světlo světa právě roku 2008 (konkrétně v prosinci) a ihned si získala velkou popularitu díky své unikátnosti a líbivému grafickému zpracování, které na tehdejší dobu bylo vcelku netradiční. Minimálně pro telefony. Rolando v původní podobě byl nicméně z App Storu v roce 2017 stažen, jelikož byl založen na 32bitové architektuře, kterou Apple přestal tolerovat. To však tvůrce z vývojářského studia HandCircus nezastavilo.

Nově se totiž rozhodli, že tuto ikonickou hru na App Store v obměněné podobě vrátí a oznámili, že 3. dubna vyrukují s Rolando: Royal Edition. Princip celé hry pak má zůstat téměř totožný: hráč bude mít za cíl provádět několik animovaných kuliček po mapě a zvládat s nimi různé nástrahy. To vše s využitím podpůrných prostředků jako trampolín, kladek teleportů a dalších prvků.

Ihned po oznámení tohoto comebacku se pak vyrojila řada názorů fanoušků této hry, která v době počátků App Storu (a prakticky iPhonu) patřila mezi to nejlepší, co šlo na jablečný telefon nebo iPod sehnat. Ti se logicky na příchod těší a doufají, že mechanika hry a její atraktivita zůstane stejná jako tehdy. Podle zveřejněného videa to tak dozajista vypadá, ale bližší informace se veřejnost dozví až onen třetí den v dubnu.

Momentálně je možné si Rolando: Royal Edition na App Storu předobjednat za 2 dolary.

Komentáře