Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Zítra večer by měl Apple představit novou televizní a zpravodajskou službu

Zítra proběhne v Steve Jobs Theater první letošní prezentace Applu. Ty se většinou dělí na „převážně hardwarové“ a „převážně softwarové“, tato by ale měla být první, která se zaměří jen na služby. Pozvánka Applu s filmovými narážkami odkazuje k video streamovací službě/platformě, druhou velkou novinkou ale nejspíše bude placená zpravodajská služba.

Streamovací platforma pro video

  • Zdá se, že se nebude jednat o klasickou streamovací službu typu Netflix, ale spíše platformu, kde svoje služby budou nabízet třetí strany a Apple bude zprostředkovatelem jak předplatných, tak technologického zázemí pro streamování.
  • Uživatelé by měli mít možnost předplácet několik služeb najednou v balíčku slevněném oproti sumě cen jednotlivých služeb.
  • Apple nabídne také svůj vlastní obsah, i přes svou kvalitu by ale alespoň zezačátku měl mít spíše status přidané hodnoty.
  • Ne prezentaci by se mělo objevit několik celebrit, s nimiž Apple na vlastním obsahu pracuje, jako Jennifer Aniston, Reese Witherspoon a J. J. Abrams.
  • Služba by mohla být spuštěna už v dubnu, mezinárodní dostupnost je ale otázkou.
Foto: Apple

Zpravodajská služba

  • Nová verze „Apple News“ by měla uživatelům, podobně jako video platforma, nabízet předplatné různých kvalitních novin a magazínů.
  • Služba by měla vycházet z Applem minulý rok koupené aplikace Texture a noviny a magazíny nabízet ke čtení nebo stažení jako PDF.
  • Apple se potýká s problémy při získávání obsahu pro platformu kvůli žádání vysokého podílu z prodejů předplatného. Úspěšně uzavřel smlouvu s The Wall Street Journal, například The New York Times a The Washington Post se na službě Applu pravděpodobně neobjeví.
  • Aplikace „News“ se do Česka nikdy nedostala. Informace o předpokládané dostupnosti nové platformy prakticky nejsou dostupné.

Něco dalšího?

  • Mnohem méně pravděpodobné se jeví i představení něčeho dalšího. Možná se objeví mírná změna v zobrazování platební karty v aplikaci Wallet připravující na vlastní platební kartu Applu, na které má pracovat spolu s Goldman Sachs. Už dlouho se mluví o konečném uvedení bezdrátové nabíječky pro několik zařízení AirPower a na úrovni čirých spekulací je další hardware jako nová Apple TV a HomePod.

Předpoklad, že by se mělo vskutku jednat o prezentaci zaměřenou výhradně na dvě nové služby Applu, podporuje zejména nedávné uvedení nových iPadů, iMaců a AirPods prostřednictvím pouhých tiskových zpráv. Apple si tak jednak dělá prostor v prezentaci a jednak nejspíš chce, aby byla jeho zpravodajské službě a videu na vyžádání věnována veškerá pozornost. Služby Applu totiž v posledním období zvyšují svůj podíl na celkových výdělcích společnosti a ačkoliv ten je zatím stále velmi malý a dominuje mu hardware v čele s iPhonem, objevují se úvahy, že Apple se chce na společnost poskytující hlavně služby postupně proměnit.

Ať ovšem Apple zítra představí cokoliv, AppleCrunch bude vše sledovat a přehledně o tom informovat.

Komentáře