Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple má chystat novou funkci pro iPad Pro, která by přinesla podporu externí myši

iPad od svého uvedení v roce 2010 prošel velkým vývojem. Z původního zařízení určeného pro běžnou a nenáročnou konzumaci obsahu se stal nástroj, který řadě uživatelů může plnohodnotně nahrazovat počítač. Může za to především možnost připojení externí klávesnice, která konkrétním interakcím přidává mnohem větší komfort. Pokud se však řekne „počítač“, zpravidla se vybaví nejen samotný stroj včetně displeji a klávesnice, ale také myš.

I když konkrétně u MacBooků fungují skvěle velké trackpady, myš má stále své místo mezi profesionálnějšími uživateli desktopů, jež s ní mohou lépe řešit náročnější úkoly, pro které je myš rychlejší a spolehlivější než dotyková plocha. Apple má nicméně přemýšlet, že myš společně s kurzorem zpřístupní i pro iPady, a to v rámci funkce AssistiveTouch, která slouží především indisponovaným uživatelům s poruchou motoriky.

Byť se podobná integrace probírá už delší dobu, zajímavý vhled tomu dal nově Federico Viticci, šéfredaktor magazínu MacStories a full-time uživatel iPadu. Pro podcast Connected se totiž vyjádřil, že od „několika zainteresovaných zdrojů o těchto plánech slyšel“. Konkrétně by mělo jít i možnost připojení klasické USB myši do USB-C portu, kterým iPad Pro disponuje. Poměrně nelogicky by tak nešlo o formu založenou na Bluetooth.

Jeho slova následně potvrdil i známý vývojář Steve Troughton-Smith na Twitteru, který napsal, že se na této funkci v dílnách Applu „skutečně pracuje“. Co se pak týče samotného ovládání, nemělo by jít o nic přelomového. Hlavním rozdílem by měla být designová změna kurzoru: namísto tradiční šipky by se měla objevovat tmavá tečka.

Důležité je mít také na paměti, že by Apple tuto funkci neprodával jako hlavní tahák iPadů. Šlo by pouze o malý doplněk v AssistiveTouch. Dost možná se první náznaky objeví už v iOS 13, jehož debut je naplánován na červen v rámci WWDC.

Komentáře