Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple najal dalšího odborníka na VR Arthura van Hoffa. Mohl by pomoci s chystanými brýlemi
Arthur van Hoff (Reprofoto: NLintheUSA / YouTube)

Již delší dobu se spekuluje o tom, že Apple pracuje na speciálních brýlích pro rozšířenou realitu (AR). Dle ceněného analytika Ming Chi Kua má výroba nových brýlí započít již koncem letošního roku a k zákazníkům by se novinka měla dostat již ve druhém kvartálu 2020. Brýle mají využívat výpočetní výkon iPhonu a být „jen“ nástrojem pro zobrazení prvků AR. O moc více o novince známo není. Nyní ale Apple učinil zajímavou personální akvizici a je možné, že tak nové brýle opět o něco přiblížil realizaci.

Dle příspěvku na profesní sociální síti LinkedIn do Applu dorazil Arthur van Hoff, zkušený inženýr, který se dá v oblasti virtuální a rozšířené reality považovat za veterána. Tomu odpovídá i jeho pozice v Applu, která je nazvána Senior Architect. Více informací o jeho úloze a pracovní náplni ve firmě Tima Cooka ale bohužel nevíme.

Van Hoff do Applu přichází ze společnosti Jaunt, kterou v roce 2013 sám založil a do konce minulého roku v ní působil coby technický ředitel (CTO). Z této pozice si odskočil jen na chvíli v roce 2016, a to na post generálního ředitele (CEO). Rychle se ale chopil své původní role.

Arthur van Hoff (Reprofoto: Helmuth Fochs / YouTube)

Společnost Jaunt se věnovala tvorbě obsahu pro virtuální realitu a během své existence získala od investorů, mezi kterými bylo i světoznámé studio Disney, 65 milionů dolarů. Firma vyvinula i vlastní kameru pro snímání virtuální reality a rovněž platformu pro distribuci obsahu ve virtuální realitě. V říjnu minulého roku ovšem společnost propustila většinu svých zaměstnanců a přehodnotila své zaměření směrem k „mixed reality“, tedy ke kombinaci virtuální a rozšířené reality.

Je ovšem důležité podotknout, že působení ve společnosti Jaunt rozhodně není první velkou štací Arthura van Hoffa. Ten byl totiž v minulosti rovněž technickým ředitelem známého agregátoru zpráv Flipboard a také technickým ředitelem softwaru a služeb ve společnosti Dell.

Foto: Dominik Hofacker / Behance

Apple přijímá nové posily do svého týmu zaměřeného na virtuální a rozšířenou realitu poměrně pravidelně. Naposledy do firmy přišel vývojář populární kreslící aplikace Cyber Paint, která umožňuje ve virtuální realitě vytvářet 360stupňové kresby. Aplikace je určena pro uživatele brýlí HTC Vive Focus, Oculus Go a Google Day Dream. Tým rozšířil rovněž tvůrce plug-inů pro virtuální realitu v softwaru Final Cut Pro či renomovaný výzkumník AR a VR Doug Bowman. Je tedy patrné, že Apple má v této oblasti jisté ambice.

Komentáře