Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Pay konečně dorazilo i do Rakouska. Paradoxně až dva měsíce po Česku
Foto: AppleCrunch

Byť se Apple Pay na tuzemský trh dostalo relativně pozdě, respektive po více než čtyřech letech od debutu ve Spojených státech, stále byla Česká republika paradoxně napřed oproti jiným, pro Apple důležitějším zemím. To bylo případem i Rakouska, které se dnes se seznamu států, kde není Apple Pay stále podporováno, úspěšně dostalo.

Jablečná platební služba, která sklízí úspěchy po celém světě (včetně Česka, kde se těší možná až nečekané oblibě), je v Rakousku nově podporována dvěma bankovními institucemi, a to konkrétně Erste Sparkasse a N26, nejznámější alternativou k Revolutu. Po stránce vydavatelů karet pak Apple Pay podporují Maestro, Mastercard a Visa.

Foto: Apple

Výhledově by se pak podpora měla rozšířit také k Bank Austria, Boon, Edenred, Revolut a VIMPay, i když zatím není známé, kdy se tomu tak stane. Je totiž poměrně zvláštní, že rakouský debut Apple Pay začala podporovat prakticky jen jedna „tradiční“ banka.

Česko oproti tomuto slabému výčtu pak bylo mnohem úspěšnější, jelikož službu začala podporovat Air Bank, Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta, mBank a J&T Bank včetně fintechového startupu Twisto a stravenkové firmy Edenred.

Co se týče použití, jde o samozřejmě stejnou písničku: bezkontaktní placení pomocí iPhonu nebo Apple Watch (potažmo i iPadu nebo Macu na webu). Lidé navíc budou tuto možnost moci využívat i ve vídeňském Apple Storu, což je upevní zpravidla velmi dobré zážitky z tamního nakupování.

Komentáře