Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Pay motivuje ke změně banky. Znatelně to pozoruje i Air Bank
K Air Bank mělo kvůli podpoře Apple Pay přejít mnoho zákazníků konkurence

Jsou tomu již více než dva měsíce, co do Česka oficiálně dorazila platební služba Apple Pay, která si rázem vysloužila velký úspěch. Těšili se z ní nejen samotní uživatelé, ale také banky, které v prvních týdnech vykazovaly zajímavé rekordy. Situace ohledně bank je zároveň i trochu nešťastná: Apple Pay totiž stále nepodporují ČSOB, Fio banka, Raiffeisenbank nebo Equa bank.

Byť klienti zmíněných bank se této služby, díky níž je možné pohodlně bezkontaktně platit iPhonem nebo Apple Watch (potažmo i Macem na webu), dožadují, stanoviska zní vesměs stejně: podpora se teprve připravuje a dorazí „někdy“ v průběhu tohoto roku. Někteří zákazníci však takovou trpělivost nemají a záměrně mění svou banku za tu, která Apple Pay podporuje.

Znatelné je to především u Air Bank, která podporu jablečné platební služby hlásila mezi prvními. Ta totiž dle slov Filipa Zavřela, vedoucího Oddělení každodenních služeb Air Bank, pozoruje, že se u ní registruje čím dál větší množství lidí z bank jako ČSOB nebo Fio banka. Tedy těch, kde Apple Pay ještě není oficiálně podporováno.

„Výraznější nárůst nových klientů jsme pozorovali od prvního dne, kdy jsme Apple Pay spustili. Navíc se změnilo i to, z jakých bank k nám klienti přicházejí. Oproti dlouhodobému trendu, kdy nejvíce klientů do Air Bank přicházelo z České spořitelny, k nám po spuštění Apple Pay začalo nejvíce nových klientů přicházet z ČSOB a vzrostl také počet klientů, kteří k nám přišli z Fio banky. Tedy z bank, které zatím ve své nabídce Apple Pay nemají. Možnost platit mobilem mezi prvními se tak pro řadu lidí stala natolik důležitou, že si kvůli tomu rozhodli otevřít nový účet u banky, která jim to hned umožní,“ říká.

Pokud jste si Apple Pay ve svém iPhonu nebo Apple Watch ještě neaktivovali, podívejte se na návod, jak na to.

Co se pak týče placení pomocí Apple Pay jako takového, konkrétně u Air Bank to má využívat okolo 51 tisíc klientů, kteří již zaplatili přes 603 milionů korun. Velké oblibě se mimo jiné těší i Komerční banka nebo Česká spořitelna, která před nedávnem zprovoznila i podporu karet od vydavatele Mastercard.

Komentáře