Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple pomůže s obnovou pařížské katedrály Notre-Dame, kterou včera zasáhl masivní požár
Foto: Olivier Mabelly / Flickr

Včerejší (a prakticky i dnešní) den se nesl ve znamení velké pohromy. Celý svět totiž zasáhla smutná zpráva o požáru ikonické pařížské katedrály Notre-Dame, která patří nejen mezi symboly Francie, ale i celé západní civilizace. K celé situaci se pochopitelně prostřednictvím sociálních médií vyjádřila řada známých osobností, mezi kterými nechyběl ani Tim Cook.

Ten na svém Twitteru jménem Applu vyjádřil soucit se všemi, pro které byla (respektive stále je, byť v nejistém a značně poškozeném stavu) Notre-Dame symbolem naděje. Především však nabídl blíže nespecifikovanou finanční podporu na její obnovu.

„Jsme zdrceni ze všech Francouzů a lidí po celém světě, pro které je Notre-Dame symbolem naděje. Jedinou úlevou je, že jsou všichni v bezpečí. Apple daruje prostředky pro rekonstrukční účely s cílem obnovy Notre-Dame a jejího vzácného dědictví pro budoucí generace,“ píše Cook, CEO Applu, ve svém tweetu.

O obnovu se vedle Applu a dalších miliardářů samozřejmě pokusí i samotná Francie, pro kterou má Notre-Dame slovy nepopsatelnou historickou hodnotu. Sdělil to médiím prezident Emmanuel Macron, který uvedl, že vyhlásí veřejnou sbírku, na níž by se měly podílet i zahraniční státy. Oprava jako taková by pak měla přijít na několik miliard.

Komentáře