Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple přemýšlí nad integrací Touch Baru do klávesnic Magic Keyboard
Koncept: Hazza42 / Reddit

Jakmile Apple před třemi lety poprvé obohatil MacBooky o dotykový OLED panel s označením Touch Bar, šlo o poměrně kontroverzní krok. Uživatelé se totiž stěží smiřovali s tím, že by jejich funkční klávesy byly nahrazeny displejovým pruhem. Navíc se tehdy hojně řešilo, zdali se aplikace třetích stran na tento prvek adaptují a budou na něj nabízet specifické funkce, které by uživatelům zrychlovaly práci (což bylo hlavním cílem).

Nyní celá situace není tolik vyhrocena a řada uživatelů podstatu Touch Baru chápe. A podle všeho této technologii stále věří i Apple, jelikož si nechal oficiálně zaregistrovat další patent, jenž by Touch Bar dostal i do externích klávesnic Magic Keyboard.

Možná podoba Magic Keyboard s Touch Barem (Koncept: Hazza42 / Reddit)

Fungoval na totožném principu, a sice nahrazení tradičního uskupení funkčních kláves za dotykový OLED displej, který by uživatelům zobrazoval příslušné funkce na základě dané aplikace. Velkou otázkou však zůstává, jak by na tom byla výdrž baterie. Magic Keyboard se totiž standardně nabíjí a ačkoliv nyní by v provozu měla při spárování s Macem vydržet až jeden měsíc, s implementací Touch Baru by to mohlo být o něco kritičtější.

Dále také není od věci zapřemýšlet nad tím, zdali by o tuto variaci byl zájem. Funkční klávesy jsou stále pro řadu uživatelů naprosto klíčové a jejich absence pro ty, kteří mají naučené přesné pracovní workflow, znamená značnou ztrátu. Co se pak samotných plánů týče, pořád jde pouze o patent, který si Apple nechal zaregistrovat. Nic tedy není v dohledné době jisté.

Promýšlí se i Face ID pro Macy

Spolu s Touch Barem v klávesnicích Magic Keyboard se opět začíná hojně probírat i implementace funkce Face ID pro MacBooky. Ta by konkrétně sloužila zejména pro „probuzení“ zařízení, a to způsobem, že jakmile technologie zaregistruje známý obličej, počítač ihned odemkne. Dost možná by se mohla dát — stejně jako u iPhonů a iPadů – používat i pro nákupy aplikací a tak podobně.

Koncept MacBooku Pro s Face ID (Foto: Viktor Kádár / Vimeo)

Komentáře