Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Červnový macOS 10.15 přinese samostatné aplikace pro Apple Music, podcasty a TV
Foto: 9to5Mac

Je tomu sotva pár dní, co jsme psali o blížícím se konci iTunes, respektive rozdělení této robustní platformy na několik samostatných aplikací, které by sloužily pro hudbu (Apple Music) a podcasty. Konkrétně tyto plány odhalil známý vývojář Steve Troughton-Smith, přičemž Guilherme Rambo ze serveru 9to5Mac nově celou situaci potvrzuje.

Tomu se totiž podařilo v kódu chystané aktualizace operačního systému macOS najít skryté ikony pro tyto aplikace, což poukazuje na fakt, že se Apple skutečně chystá iTunes překopat a jeho jednotlivé segmenty rozdělit do samostatných jednotek.

Spolu s osamostatněním Podcastů a Apple Music má navíc přijít i zcela nová aplikace TV, která má sloužit jako macOS varianta pro televizní streamovací službu Apple TV+, jež byla představena 25. března spolu s Apple Card, Apple Arcade a Apple News+.

Aspekt magazínové služby Apple News+ má v těchto plánech, vedených v rámci interního projektu Marzipan, hrát také velkou roli. Apple totiž chystá i značný redesign aplikace Books, která by se uživatelským rozhraním měla podobat právě Apple News+ při zanechání všech důležitých funkčních prvků pro čtení knih a PDF souborů.

Otázkou je, zdali Apple ponechá iTunes jako takový. A podle dostupných informací to vypadá, že ano. Pro cupertinskou firmu je tento software stále důležitý, jelikož existují uživatelé, kteří ještě využívají iPody nebo používají iTunes pro synchronizaci s iPhonem.

Co se týče chystané verze macOS pod označením 10.15, ta se má ven dostat už 3. června během tradiční vývojářské konference WWDC. Na ní se má mimo jiné ukázat i iOS 13 a nové verze watchOS pro Apple Watch a tvOS pro Apple TV.

Komentáře