Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Další zelený milník pro Apple. Dvojnásobně zvýšil počet svých dodavatelů fungujících na obnovitelné energii

Ochrana životního prostředí znamenala pro Apple vždy velký závazek. Už několikátým rokem v řadě se snaží pod hlavičkou interního programu Supplier Clean Energy Program navrhovat a prosazovat nové, ekologičtější způsoby, jak na trhu efektivně fungovat, ale zároveň šetřit přírodu a eliminovat nepříznivé dopady, které mají různé globální firmy a jejich mnohdy ignorantské postoje na svědomí.

Důležitý milník zaznamenal především rok 2018, kdy se Applu u všech svých budov a prostorů, v nichž působí, podařilo dosáhnout stoprocentnímu pohonu na obnovitelné energii. Nehledě na to, že značný důraz klade i na šetrnější recyklaci pomocí robota Daisy a také přesvědčování svých dodavatelů, aby na alternativní energii taktéž fungovali.

Foto: Apple

A právě oblast dodavatelského řetězce Applu se nově dočkala zásadního zlepšení. Kalifornské firmě se totiž podařilo zdvojnásobit počet dodavatelů (respektive výrobců komponent), kteří budou fungovat na obnovitelných zdrojích energie. Konkrétně jich má nově mít 44, díky čemuž by si Apple mohl za rok splnit cíl v podobě doručení až 4 „zelených“ GW do tohoto řetězce.

„Vždy, když se k našim snahám o pozitivní změnu životního prostředí, připojí jeden z našich dodavatelů, posouváme se blíže k lepší budoucnosti pro další generace. Pro nás je prioritní, aby naši dodavatelé dodržovali stejné environmentální standardy jako my. Doufáme, že tato spolupráce ukáže i jiným, že je to možné,“ dodává k celé situaci Lisa Jackson, viceprezidentka životního prostředí a sociálních iniciativ v Applu.

Jen v roce 2018 se měl Apple se svými dodavateli podílet na generování takového množství „zelené“ energie, která by stačila na pohon až 600 tisíc domů v USA

Co se týče dalších snah, o nich Apple informuje na své dedikované webové sekci, kde je možné se dozvědět i například o takzvaných Zelených dluhopisech, kterých měla společnost vypsat již přes 2,5 miliardy dolarů. I pomocí nich může Apple financovat vývoj speciální hliníkové slitiny, která je tvořena pouze za 100% obnovitelných zdrojů.

Komentáře