Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Díky této aplikaci můžete mít Netflix přímo ve vašem macOS docku. Nabízí i ovládání přes Touch Bar

Vzhledem k tomu, že Netflix nenabízí oficiální aplikaci pro macOS, pro jeho sledování pravděpodobně využíváte jeden z webových vašich prohlížečů, které máte na Macu. Do oběhu se však nově dostává zajímavý software třetí strany, který absenci oficiální aplikace částečně nahrazuje a přidává k ní vhodné doplňující funkce. Jmenuje se Clicker for Netflix.

Celá aplikace, za níž stojí vývojář a designér Drew Koch, je založena na několika hlavních funkcionalitách. Vedle toho, že je možné ji umístit do Docku na macOS a mít tak rychlý přístup k veškerému obsahu, jenž firma zakladatele Reeda Hastingse nabízí, disponuje také funkčními prvky nadesignovanými přímo do Touch Baru.

Díky nim tak na dotykovém OLED panelu, se kterým přicházejí vybrané novější MacBooky Pro (a v budoucnu dost možná i klávesnice Magic Keyboard), můžete poměrně snadno seriály a filmy přetáčet, přehrávat a pauzovat, aktivovat titulky nebo kompletně přeskakovat na nedávno sledovaný obsah pomocí tlačítka Quick Switcher.

Součástí tohoto softwarového doplňku je mimo jiné i možnost pro blokaci automaticky přehrávaných trailerů před seriály včetně instantního přeskakování intra a tak podobně. Co se týče customizací, jde o relativně slušnou dávku uživatelsky ovlivnitelných prvků.

Nechybí ani například picture-in-picture funkce pro sledování obsahu v malém okénku během „práce“ nebo přímá integrace i do horní macOS lišty, v níž můžete taktéž rychle vybírat vaše oblíbené epizody.

Cenově pak Clicker for Netflix, který velmi dobře využívá schopnosti Touch Baru jako takového, vychází na jednorázových 5 dolarů (cca 115 Kč), ovšem po použití kódu launchpromo19 aplikaci získáte za 2 dolary (nabídka je však omezena a v době, kdy tento článek budete číst, již nemusí být aktivní).

Komentáře