Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Disney odhalilo vlastní streamovací službu. Dorazí 12. listopadu za 7 dolarů měsíčně, podporovat ji bude i Apple

Světoznámé zábavní studio Disney dle očekávání představilo svou novou streamovací službu, s níž se rovněž pustí na kolbiště, kterému doteď vládl především Netflix či třeba HBO GO a chystá se do něj vstoupit rovněž Apple se s Apple TV+. O chystané službě Disney se mluvilo již delší dobu, ale nyní Kevin Mayer z managementu Disney ukázal investorům první ukázky grafického rozhraní služby a její chystané aplikace.

Podobně jako u Netfilxu, i nová streamovací služba s názvem Disney+ přináší rozhraní, kterému vévodí jednotlivé panely s dlaždicemi, přičemž uživatel na displeji uvidí nabídku doporučeného obsahu, novinek na platformě a také sekce určené jednotlivým žánrům. Na rozdíl od Netflixu je ale platforma Disney+ rozdělena rovněž dle jednotlivých studií, která pod Disney patří. Vlastní sekci má tedy Pixar, Marvel, National Geographic či Star Wars.

Disney+ nabídne možnost přepínání uživatelských profilů a k dispozici jsou rovněž dětské účty, které mohou mít rodiče snadno pod kontrolou. Co se týče kvality dostupného obsahu, společnost Disney přislíbila podporu obsahu v rozlišení 4K HDR. Pokud tedy bude mít uživatel dostatečně moderní televizor, na platformě najde dostatek obsahu v tomto ultra jemném rozlišení.

Příjemnou zprávou je, že veškerý obsah na platformě bude možné stahovat pro offline sledování. Například na Netflixu lze většina obsahu také stáhnout pro sledování bez připojení k internetu, ale některé tituly stáhnout nelze. Možnost sledování bez připojení však člověk mnohdy ocení, ať už kvůli vysokým poplatkům za mobilní data, nebo v místech, kde signál ani WiFi zkrátka není (například v letadle).

Kevin Mayer oznámil rovněž řadu nových projektů, které se na Disney+ dostanou, a to včetně nového seriálu z produkce Marvelu, který se točí okolo postav Falcona (Anthony Mackie) ) a Winter Soldiera (Sebastian Stan). Pracuje se rovněž na seriálu z prostředí Příšerek s.r.o., High School Musical či Star Wars. Součástí by měl být i fenomén Simpsonovi. Všechen obsah následně bude možné přehrávat i přes Apple TV, respektive agregátor streamovacích služeb od Applu.

Disney+ nejspíš alespoň zpočátku nebude úplně vynikat velikostí nabídky. Studio se již dříve vyjádřilo, že bude službu rozvíjet spíše rozvážným tempem a zpočátku by na platformě mělo být dostupných zhruba 500 filmů a 7 000 epizod obsahu z Disney TV, což je jen malý zlomek toho, co nabízí například konkurenční Netflix. Disney+ ale přinese mnoho exkluzivního obsahu a po vzoru svých konkurentů se chce soustředit na produkci vlastního originálního obsahu.

Služba bude dostupná od 12. listopadu 2019. Zatím ovšem nebylo zveřejněno, kde všude bude dostupná, a zda se jí v první vlně dočkají i čeští diváci. Pro americké diváky již byla nicméně zveřejněna i cena služby, která byla stanovena na 6,99 dolarů měsíčně. Bude tedy levnější než třeba konkurenční Netflix, jehož uživatelé za základní tarif platí 9 dolarů (199 korun). Cena nedávno představené služby Applu naproti tomu zatím oznámena nebyla.

Bob Iger a Minnie (Foto: Walt Disney)

Komentáře