Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Aplikace Facebook Messenger míří na Mac. Přijde koncem letošního roku
Konverzace v Messengeru standardně nejsou šifrované jako například u iMessage - v některých případech to ale může ztěžovat vyštetřování zločinů

Byť se Facebook Messenger dá spolehlivě používat i ve webových prohlížečích, ve formě aplikace byl vždy výsadou pouze mobilních zařízení, respektive operačních systémů iOS a Android (potažmo Windows Phone). Komunikační služba z vývojářských dílen firmy Marka Zuckerberga nicméně pouze na telefonech a tabletech v podobě aplikace nemá zůstat, což je nyní potvrzeno.

Facebook na svém blogu nedopatřením před startem konference F8 oznámil, že dedikovaná aplikace Messengeru míří i na Macy, respektive operační systém macOS. Tam bude nabízet shodné funkce jako na mobilních platformách s tím rozdílem, že přibude možnost pořádání skupinového videochatu.

Foto: Facebook

Po stránce uživatelského rozhraní půjde o známý zážitek, který v mnoha směrech připomíná redesignový Skype: v pravém sloupci kontakty, v levé části bílá plocha určená pro komunikaci (viz náhledová fotka). Je dost možné, že by skrývalo i jiné, nové prvky, nicméně Facebook je zatím velmi skromný a příliš mnoho informací ven nedal.

Co se týče samotné dostupnosti, gigant na poli sociálních sítí má takzvaný Messenger Desktop teprve testovat a mezi běžné uživatele Maců (a také počítačů s Windows) by se měl dostat koncem tohoto roku.

Mark Zuckerberg (Foto: Facebook)

Nyní je otázkou, zdali v době vydání budou i konkrétnější údaje týkající se sjednocení Messengeru, WhatsAppu a chatového rozhraní Instagramu. Zuckerberg se svým týmem totiž chce, aby veškeré komunikační platformy fungovaly v jedné, která by byla navíc i end-to-end šifrovaná, což se může promítnout i na desktopy. Dost možná by to mohlo znamenat i ohrožení pro stabilní iMessage od Applu.

Komentáře