Inzerce      O nás     CzechCrunch  
IKEA a Sonos představily první společný reproduktor a hrající lampu. Do prodeje půjdou v srpnu
Reproduktory Symfonisk se mají v Česku začít prodávat příští týden

IKEA a Sonos zveřejnily dlouho očekávaný výsledek společné práce a v srpnu se svět dočká prvních dvou reproduktorů z nové řady Symfonisk. Zákazníkům bude k dispozici klasický reproduktor pro umístění na poličku a vedle toho také speciální lampa s reproduktorem. Oba reproduktory bude možné snadno ovládat skrze iOS aplikaci Sonos a udělat z nich součást vícepokojového ozvučení.

Nábytkářský gigant IKEA a americká firma Sonos, která se specializuje na audio systémy s bezkonkurenčním „multiroom“ systémem, navázaly spolupráci již před lety a společný projekt vzbudil velká očekávání. Obě firmy totiž mají co zákazníkovi nabídnout a kombinace obojího zní velice zajímavě – designový a cenově dostupný prvek do domácnosti (IKEA), který vyniká nadstandardním zvukovým projevem a vyspělou technologií konektivity (Sonos).

Co se týče lampy, která půjde na trh za 179 dolarů (necelých 5 000 korun včetně daně), CEO firmy Sonos tvrdí, že bude mít zvuk velmi srovnatelný s reproduktorem Sonos One. Ten je k dostání za cenu o 20 dolarů vyšší, v Česku za 5 990 korun. Lampa je přitom zároveň svítidlem, do kterého stačí přikoupit chytrou žárovku. Přímo na lampě jsou umístěna tlačítka pro regulaci světla a na spodní základně jsou ovládací prvky pro přepínaní hudby.

Klasický reproduktor pro umístění na poličku či přimontování na zeď je menší a levnější – k dostání bude za 99 dolarů, tedy zhruba 2 700 korun s DPH. Je to dokonce nejmenší reproduktor z nabídky Sonos a nedají se tedy očekávat zvukové zázraky. Ovšem stejně jako nová lampa, i tento reproduktor má funkci Sonos TruePlay, díky které se zvuk reproduktoru přizpůsobuje proporcím místnosti a okolnímu prostředí. Šéf společnosti Sonos si je proto jist, že oba reproduktory předčí kvalitou zvuku veškerou konkurenci ve své cenové kategorii.

Jak již bylo řečeno, reproduktory budou plnohodnotnou součástí „multiroom“ řešení Sonos a můžete je tedy propojit s jakýmikoli dalšími reproduktory této značky. Je dokonce možné oba repoduktory zapojit do soustavy 5.1 od Sonos a udělat si z nich součást domácího kina. Stejně tak lze propojit jen tyto dva reproduktory a udělat z nich stereo soustavu. Majitele zařízení od Applu pak potěší, že reproduktory podporují protokol AirPlay 2 a budete je tedy moci snadno ovládat z různých hudebních aplikací i třeba skrze hlasové pokyny asistentce Siri.

Reproduktory nemají baterie a nelze je tedy využívat jako přenosné. Stejně tak nedisponují mikrofonem a není tedy možné je využívat k telefonování, ani jim na přímo zadávat pokyny. Nejedná se tedy o chytré reproduktory. Spolupráce obou firem je ale teprve v začátcích a dle zvěstí bychom se již poměrně brzy měli dočkat reproduktorů s hlasovou asistentkou Amazon Alexa.

Komentáře