Inzerce      O nás     CzechCrunch  
macOS aplikace Juice nabízí pokročilou správu Bluetooth zařízení přes Touch Bar

Pokud by se operačnímu systému macOS dala vytknout nějaká věc, byla by to například až příliš omezená správa připojených Bluetooth zařízení. Samotný nativní Bluetooth panel totiž až na možnost zobrazení dostupných zařízení v dosahu a stavu jejich baterie nenabízí příliš možností customizace, což je fakt, který zejména pokročilejším uživatelům nemusí v určitých situacích dostačovat.

Se zajímavou nadstavbou v tomto směru přišel americký vývojář Mike Choi, který vytvořil aplikaci Juice pro pokročilou a přehlednou správu bezdrátových doplňků. Ta nabízí hned několik funkcí, které dělají správu Bluetooth zařízení o něco promyšlenější. Své klávesnice, myši, sluchátka nebo gamepady totiž prostřednictvím aplikace můžete ovládat buď z tradičního macOS menu baru, notifikačního centra nebo dokonce pomocí dotykového Touch Baru.

Právě poslední možnost je asi největší devízou aplikace. I když Touch Bar byl v době svého představení přijat komunitou Applu poměrně kriticky, postupem času začal být vývojáři využíván na věci, pro které je klasické kombo myš + klávesnice až příliš krkolomné. S Juice má tak k Bluetooth doplňkům uživatel díky Touch Baru takřka instantní přístup a může je jednoduše na jeden dotyk připojovat a odpojovat.

Aplikace zároveň podporuje tzv. hotkeys. Jinými slovy každému zařízení můžete přiradit speciální kombinaci kláves, které ho připojí nebo odpojí. V praxi tak například určitá kombinace připojí vaši Bluetooth klávesnici, jiná klávesová zkrátka naopak zase připojí váš bezdrátový reproduktor. Součástí aplikace je i detailnější správa zařízeních včetně pokročilejšího zobrazení stavu baterie a potěší i kompletní podpora oblíbeného tmavého režimu.

To vše za cenu za 5,99 dolaru, tedy necelých 140 korun, které si americký vývojář za aplikaci účtuje.

Aplikace nabízí možnost ovládát Bluetooth zařízení přes Touch Bar

Komentáře