Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Messenger se má vrátit zpět do hlavní mobilní aplikace Facebooku. Cílem je udržení ekosystému

Je tomu již osm let, co Facebook osamostatnil svou komunikační službu Messenger od nativní aplikace, čímž dal lidem prakticky možnost si „hlavní“ aplikaci Facebooku ze svých iOS a Android zařízení odinstalovat a pro dopisování (potažmo volání) používat jen Messenger v samostatné ikoně. Nyní to však vypadá, že se k roku 2011 bude vracet.

Přišla na to Jane Manchun Wong, bloggerka a známá osoba, co se týče odhalování skrytých funkcí uvnitř aplikací. Ta totiž v kódu mobilní aplikace Facebooku našla zmínku o chystané sekci Chats, která by právě měla nahrazovat Messenger přímo uvnitř hlavní aplikace.

Ikona pro Messenger by se měla objevovat v horní pravé části uživatelského rozhraní mobilního Facebooku a i když zatím celá funkce nenabízí nutné parametry k běžnému fungování, vývojáři z firmy Marka Zuckerberga na tomto plánu prokazatelně pracují.

Facebook se konkrétně pro server MacRumors nijak detailně nevyjádřil a nezmínil nic, co by naznačovalo jakékoliv nové kroky, na druhou stranu by šlo o poměrně pochopitelné rozhodnutí. Největší sociální síť světa si totiž potřebuje udržet své uživatele v co nejužším ekosystému a nedávat jim prostor pro tříštění.

Zajímavé je to také z kontextu nedávného vyjádření Zuckerberga, který veřejně odhalil plány Facebooku ke sjednocení všech komunikačních služeb do jedné, ucelené platformy. Do ní by tak spadaly i WhatsApp nebo komunikační rozhraní Instagramu, které se stává čím dál využívanější.

Mark Zuckerberg (Foto: Facebook)

V budoucnu by tak dost možná mohl existovat „jeden svět Facebooku“ (respektive jedna primární aplikace), kde by bylo vše. Objevují se i spekulace ohledně přesunutí Instagramu přímo do Facebooku, nicméně to je zatím velmi nepotvrzená věc.

Komentáře