Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Microsoft má postupně pracovat na vlastním konkurentovi sluchátek AirPods
Koncept: Phone Designer

Vzhledem k primárnímu zaměření firmy jsou poněkud překvapivě nejúspěšnějším produktem Applu za několik posledních let AirPods. Malá bezdrátová sluchátka tak v současnosti patří k nejdiskutovanějším technologickým „hračkám“ a kromě profitability samých o sobě mohou potenciálně vést i k zájmu o další produkty dané značky. Microsoft je si toho nejspíš dobře vědom, jelikož po loňském uvedení náhlavních sluchátek nyní podle všeho pracuje také na bezdrátových sluchátkách do uší.

Web Thurott s odkazem na nejmenované „zdroje obeznámené s plány firmy“ popisuje, že sluchátka, na kterých Microsoft pracuje pod kódovým označením Morrison, mají být efektivním zužitkováním zvukového know-how firmy. Název projektu pravděpodobně odkazuje ke jménu Jima Morrisona, slavného zpěváka rockové skupiny The Doors. Projekt náhlavních sluchátek Microsoftu nesl název Joplin, nejspíš podle Janis Joplin, americké zpěvačky a skladatelky.

Satya Nadella, CEO Microsoftu (Foto: Microsoft)

Microsoft už nějakou dobu pro svá zařízení používá značku Surface a nejinak by tomu mělo být i u malých bezdrátových sluchátek, jako pravděpodobný se tedy jeví název Microsoft Surface Buds. Co se týče bližší charakteristiky sluchátek, měla by být podobná jako u jejich větší sestry, určitě lze tedy očekávat integraci Cortany, možná potlačení okolního hluku a také zvláštní funkce zjednodušující čtení obsahu na mobilním zařízení.

Je sice třeba zdůraznit, že se jedná spíše o spekulaci než cokoliv jiného, bylo by ale poměrně překvapivé, kdyby Microsoft se svým konkurentem pro nejúspěšnější produkt Applu nepřišel. Obzvlášť když se do boje o uši zákazníků má pouštět například také Amazon a svoje verze má už velká část větších technologických společností.

Komentáře