Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Netflix ve své mobilní aplikaci testuje funkci pro náhodné přehrávání epizod

Snad každý, kdo si předplácí Netflix a aktivně vyhledává nový obsah ke sledování, již čelil situaci, kdy nevěděl, na jaký seriál nebo film se v daném okamžiku chce podívat. Typické je to především pro ty, kteří mají rozkoukaných několik sérií a neví, čemu dát během večerní chvilky přednost. S touto nerozhodností by však Netflix mohl divákům sám brzy pomáhat.

Jedna z nejrozšířenějších streamovacích služeb má totiž u vybraných uživatelů mobilní aplikace testovat specifickou funkci na bázi přehrání náhodných epizod. Přesněji řečeno takových dílů seriálů, které jsou mezi diváky po celém světě aktualně nejoblíbenější.

V potaz by však měly být brány i algoritmy odvíjející se od preferencí daného uživatele, což se může promítnout ve výběru podobného žánru, výskytu stejných herců a tak podobně. Principem by pak připomínala známou možnost pro „shuffle“ hudby.

Foto: Quote Catalog

Jelikož jde zatím o experiment, není jasné, kdy (a zdali vůbec) se tato funkce do mobilní aplikace Netflixu dostane. Podle všeho ji má firma zatím testovat pouze na Androidu, nicméně by bylo nelogické, pokud by se nedostala i na iOS, respektive na iPhony a iPady, které jsou pro sledování Netflixu taktéž hojně využívány.

Co se týče reálného využití, možnost náhodného přehrávání epizod by se hodila především u takových děl, která na sebe nenavazují a je možné je sledovat bez nutných souvislostí. Pro Stranger Things by tak byla zbytečná, ale třeba pro kultovní sitcom Přátelé by se mohla vcelku hodit.

Foto: Netflix

Mohlo by vás zajímat

Díky této aplikaci můžete mít Netflix přímo ve vašem macOS docku. Nabízí i ovládání přes Touch Bar

Komentáře