Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Netflix zrušil podporu AirPlay. Údajným technickým problémům však málokdo věří

iOS aplikace pro streamovací službu Netflix dlouhodobě podporovala funkci AirPlay, pomocí níž bylo možné veškerý televizní obsah z iPhonu či iPadu promítat na Apple TV. Pro řadu uživatelů totiž bylo pohodlnější si oblíbené filmy a seriály pouštět na televizi přes svá iOS zařízení, než chodit do dedikované aplikace na Apple TV. To už je ale minulostí.

Netflix z podivných důvodů, které dle oficiálního vyjádření mají být technického rázu, ukončil podporu AirPlay. Ačkoliv má být funkce stále dostupná skrze Ovládací centrum na iOS, po jejím spuštění se objeví chybná hláška, která proces neumožní.

Rázem se začaly rojit domněnky, co může být pravým důvodem pro toto rozhodnutí. A všichni, kdo sledovaly nedávné kroky Applu na poli streamování televizního obsahu, musí mít jasno: Netflix se snaží vůči cupertinské společnosti v tomto ohledu postupně ohrazovat.

Foto: Quote Catalog

První takovou vlaštovkou k tomuto „boji“ bylo ohlášení, že Netflix nebude dostupný v aplikaci Apple TV jako součást balíčku ostatních streamovacích služeb. Tento krok může být dalším podobným příkladem. Mluvčí firmy na druhou stranu doplnil, že chtějí pro své předplatitele „ten nejlepší možný zážitek ze sledování“ a AirPlay jim to nyní neměl umožňovat.

Tak či tak, Netflix je stále dostupný jako dedikovaná aplikace přímo pro tvOS. Uživatelé Apple TV tudíž o nic zcela nepřichází. Zatím.

Komentáře