Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Nové iPhony mají umět bezdrátově nabíjet AirPods nebo druhý telefon. Podobně to má i Galaxy S10
Foto: Phone Industry / Behance

Jakmile byla před několika týdny představena nová vlajková loď Samsungu pod názvem Galaxy S10, jednou z funkcí, která se napříč články technologických médií hojně probírala, byla možnost bezdrátového nabíjení sluchátek nebo hodinek přímo ze zad samotného telefonu. Nyní se ukazuje, se podobnou technologií budou disponovat i nové, letošní iPhony.

O této novince informoval na základě svých interních zdrojů uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, podle kterého by očekávané modely jablečných telefonů měly být schopny ze zadní strany bezdrátově dobíjet například AirPods (které už v nové generaci podporují bezdrátové nabíjení) nebo druhý iPhone, jenž disponuje standardem Qi. Respektive jakýkoliv jiný telefon.

Ačkoliv řada lidí v této možnost příliš velký smysl nevidí (možná vzhledem k očekávané slabé nabíjecí kapacitě), v jistých případech se může hodit. Typickým příkladem může být cestování a nutnost akutně dobít (alespoň částečně) některé ze zařízení. Hodit se to také může v situacích bez zásuvek, respektive během nějakých túr a tak podobně.

Nové iPhony by mohly disponovat i tímto rozložením kamerových čoček (Foto: OnLeaks / Digit India)

S touto výsadou se ale logicky bojí i kapacita samotné baterie, která by zákonitě měla být vyšší, aby to utáhla. To by však dle Kua neměl být problém – nové iPhony by měly disponovat bateriemi s kapacitou až o 25 procent vyšší než u modelů XS, respektive XS Max. Konkrétně větší model by měl vyrůst o 10–15 %, zatímco menší verze o cca 20–25 %.

Jedná se nicméně o předčasné spekulace, na druhou stranu implementace tohoto prvku by novým iPhonům dozajista slušela. Nadneseně by se mohlo jednat i o jakousi slabou „kompenzaci“ za AirPower (minimálně z hlediska bezdrátového nabíjení jako takového), kterou Apple před pár dny oficiálně zrušil.

Komentáře