Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Podívejte se na raritního předchůdce iPhonů a iPadů pod názvem W.A.L.T. z roku 1993

Existuje celá řada příběhů o tom, co předcházelo samotnému vývoji prvního iPhonu v roce 2007. Příliš často se ale nezmiňoval produkt jménem W.A.L.T., který prakticky položil základy prvnímu zařízení s dotykovým displejem. Nyní tento skvost, jehož podoba se nikdy nedostala na pulty prodejen, spatřil světlo světa přes Sonnyho Dicksona a jde o vskutku velmi raritní věc.

Takzvaný Wizzy Active Lifestyle Telephone (W.A.L.T.) byl představen v roce 1993 na konferenci MacWorld a na tehdejší dobu šlo o velmi důmyslné zařízení. Kombinovalo totiž jak dotykový displej, tak i poměrně netradiční zpracování, které mělo částečně vycházet z Maců. Obecně pak bylo vytvořeno pro užívání v korporátní sféře.

Co se týče funkcí, W.A.L.T. nabízel například připojení k online bankovnictví, fax, adresář a dokonce i možnost pro výměnu vyzváněcích tónů. Nehledě na to, že přicházel se stylusem a disponoval i textovým editorem. Z dnešního pohledu se tyto funkce mohou zdát směšné, ovšem tehdy se jednalo o skoro revoluční záležitosti.

W.A.L.T, poháněný operačním systémem Mac System 6, se však k běžným uživatelům nikdy nedostal. K dispozici bylo pouze několik prototypů, přičemž jeden z nich se před sedmi lety prodal na eBayi za 8 tisíc dolarů (cca 184 tisíc korun). Na nově objevené, unikátní záběry z používání se můžete podívat níže.

Komentáře