Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Podívejte se na zajímavé alternativy k AirPower, která byla před pár dny oficiálně zrušena
Foto: Nomad

Po AirPower se oficiálně slehla zem a pokud i vy patříte mezi ty, kteří na tuto podložku s možností bezdrátového nabíjení až tří zařízení zároveň čekali, Apple si pro vás připravil velmi špatné zprávy. Na druhou stranu se na trh prodírá řada vhodných alternativ, díky nimž na jablečného zástupce snadno zapomenete.

Podívejte se na čtveřici těch nejzajímavějších řešení vycházejících z možnosti bezdrátového nabíjení:

Base Station: Apple Watch Edition (Nomad)

Pravděpodobně nejatraktivnější alternativou k AirPower se považovalo řešení od kalifornského výrobce Nomad pod označením Base Station: Apple Watch Edition. A stejně tak tomu je i nyní. Jde o minimalisticky provedenou podložku kombinující černý hliník a kůži, která v sobě ukrývá tři 7,5W indukční cívky.

To znamená, že je možné nabíjet až tři zařízení souběžně, přičemž jedním z nich jsou Apple Watch, pro které je vyhrazen speciální stojánek v horním levém rohu (s podporou Nočního režimu hodinek). Cenově nicméně nejde o levnou záležitost: oficiálně stojí 140 dolarů (v Česku, například na iStores, je k sehnání za 3 200 Kč).

BOOST UP Wireless Charging Dock (Belkin)

Dalším zajímavým modelem je nepochybně BOOST UP Wireless Charging Dock od Belkinu, uznávaného výrobce příslušenství (nejen) pro produkty od Applu. Nejedná se však ryze o podložku, ale spíše plochu se dvěma stojánky podporující bezdrátové nabíjení jak iPhonu, tak Apple Watch. V zadní části je navíc i USB port pro doplnění šťávy například iPadu.

Jak je u Belkinu zvykem, i toto řešení sází na velmi decentní provedení, které ideálně doplňuje prostor na pracovním nebo nočním stole. Co se týče ceny, oficiálně stojí 160 dolarů, přičemž v Česku je možné jej zakoupit za 3 990 Kč (iWant).

SliceCharge Pro (HardCiderLabs)

Mezi další zástupce patří i SliceCharge Pro od startupu HardCiderLabs. Tato jednoduchá nabíjecí podložka pravděpodobně nejvěrněji napodobuje funkčnost zaříznuté AirPower, jelikož slibuje, že se na ní může iPhone (potažmo AirPods) položit jakkoliv bez nutnosti hledat přesný bod pro nabíjení. To má být údělem implementované šestice cívek. Pro Apple Watch pak disponuje certifikovaným stojánkem s nabíječkou.

SliceCharge je nicméně k dispozici zatím pouze na crowdfundingovém portálu Indiegogo za 89 dolarů (cca 2 tisíce korun) s doručením v průběhu června letošního roku. Pár serverů však již mělo možnost toto řešení otestovat a názory byly vesměs pozitivní.

SliceCharge Pro je možné použít také se stojánkem

Wyrex

V neposlední řadě se mezi zákazníky postupně dere i decentní alternativa od startupu Wyrex, jejíž hlavním benefitem má být možnost nabíjení až čtyř zařízení současně (dva telefony, AirPods a Apple Watch), a to díky šesti vnitřním cívkám. I v tomto případě však bude nutné produkty skládat na přesnější body, aby nabíjení probíhalo s co největší spolehlivostí.

Stejně jako SliceCharge Pro i Wyrex je aktuálně k dispozici na Indiegogo, nicméně díky pokoření finanční hranice by se za 89 dolarů (cca 2 tisíce korun) již měla postupně dostávat do rukou uživatelů.

Komentáře