Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Princ Harry chystá pro Apple TV+ sérii dokumentů o duševním zdraví. Spojí se s Oprah
Princ Harry (Foto: Commonwealth Secretariat / Flickr)

Nová televizní streamovací služba Apple TV+ do svých řad přilákala celou řadu známých filmových tvůrců a celebrit. Počínaje Stevenem Spielbergem, J. J. Abramsem a konče třeba Reese Witherspoon nebo Ptákem Bukem ze Sezamové ulice. Apple nicméně sahá i po osobnostech, kteří s hollywoodskou branží nejsou vůbec spojováni. A jde si pro ně až do britské královské rodiny.

Nově totiž uzavírá partnerství s princem Harrym (formálněji řečeno Jeho královskou Výsostí princem Henrym Charlesem Albertem Davidem), který se bude přímo produkčně podílet na sérii dokumentů o duševním zdraví. Na jednotlivých dílech se má navíc podílet i Oprah, jedna z nejznámějších moderátorek a obecně televizních osob ve Spojených státech.

Princ Harry a Meghan Markle (Foto: TaylorHerring / Flickr)

Podle vyjádření, které bylo nasdíleno na oficiální instagramový profil prince Harryho a jeho manželky Meghan, vévodkyně ze Sussexu, se už nyní má pracovat na prvních epizodách, přičemž debut je naplánován na duben příštího roku. Zatím se přesně neví, o co v chystané sérii dokumentů půjde, nicméně by podle všeho měla reflektovat příběhy lidí, kteří se potýkají s duševními problémy.

„Skutečně si myslím, že duševní zdraví je klíčem mocnému vůdcovství, produktivnějšímu společenství a lepšímu ‚já‘. Jde o obrovskou zodpovědnost vše zachytit správně, protože budeme přinášet fakta, vědu a obecně zvyšovat povědomí o této problematice, která je v dnešní době velmi důležitá,“ komentuje tuto iniciativu princ Harry a dodává, že je „pyšný, že může spolupracovat právě s Oprah“.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

We are excited to announce that The Duke of Sussex and Oprah Winfrey are partners, co-creators and executive producers on their forthcoming mental health series launching on Apple in 2020. The pair have been developing the series for several months and are looking forward to sharing such an important project on this global platform. The dynamic multi-part documentary series will focus on both mental illness and mental wellness, inspiring viewers to have an honest conversation about the challenges each of us faces, and how to equip ourselves with the tools to not simply survive, but to thrive. This commitment builds on The Duke of Sussex’s long-standing work on issues and initiatives regarding mental health, where he has candidly shared personal experience and advocated for those who silently suffer, empowering them to get the help and support they deserve. His Royal Highness has spent many years working with communities throughout the UK and young people across the Commonwealth to break the stigma surrounding mental illness and broaden the conversation of mental wellness to accelerate change for a more compassionate, connected and positive society. Quote from HRH: “I truly believe that good mental health – mental fitness – is the key to powerful leadership, productive communities and a purpose-driven self. It is a huge responsibility to get this right as we bring you the facts, the science and the awareness of a subject that is so relevant during these times. Our hope is that this series will be positive, enlightening and inclusive – sharing global stories of unparalleled human spirit fighting back from the darkest places, and the opportunity for us to understand ourselves and those around us better. I am incredibly proud to be working alongside Oprah on this vital series.”

Příspěvek sdílený The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal),

Komentáře