Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Sázka na futurismus. Podívejte se na nový návrh chystaných brýlí od Applu
Koncept brýlí od Applu (Foto: Dominik Hofacker / Behance)

Brýle s rozšířenou realitou se s největší pravděpodobností stanou dalším novým, důležitým produktem Applu, díky které by mohl posunout uživatelské zážitky na zcela novou úroveň. Ačkoliv se o tomto projektu příliš mnoho informací neví, potvrdil jej v minulosti i samotný Mark Gurman (Bloomberg), který se v těchto věcech zpravidla zřídkakdy plete. Logicky se tak začínají objevovat nadšenecké koncepty, jak by jablečné AR brýle mohly vypadat.

Velmi povedeným je ten od designéra Xhakomy Doda, který sází především na elegantní provedení bez žádných zběsilých elementů. Návrh od Němce Dominika Hofackera na to však jde poněkud jinou, malinko futurističtější cestou. Na portálu Behance zveřejnil zajímavý grafický prospekt, jak by podle něj mohly takzvané Apple Glasses, jejichž debut se chystá v příštím roce, ve skutečnosti vypadat.

Foto: Dominik Hofacker / Behance

Hned na první pohled zaujme samotný vzhled brýlí, který tak trochu připomíná část helmy kultovního Robocopa. Tento design by však podle Hofackera měl být především funkční. Například nožičky brýlí by měly být po celé své ploše dotykové a dovolovaly na řadu uživatelských interakcí, které jsou známé zejména z iOS (ať už swiping nebo jednoduché klikání), přičemž skla jako taková by měla sloužit nejen jako průhledný displej, ale i ochrana proti slunci.

Nezbytným prvkem mají být i kamery, které by před uživatelem tvořily různé 3D projekty jakožto součást celého zážitku z rozšířené reality. Nehledě na to, že by brýle sloužily i jako sluchátka, a to díky reproduktorům uvnitř nožiček. Je však nutné podotknout, že jde pouze o koncept, nikoliv finální produkt, který může vypadat zcela odlišně. I přes to by si ale tento formát nepochybně našel své fanoušky.

Foto: Dominik Hofacker / Behance
Foto: Dominik Hofacker / Behance
Foto: Dominik Hofacker / Behance

Komentáře