Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Takto by mohla vypadat variace oblíbené iOS funkce Čas u obrazovky na Macu

Není tomu tak dávno, co se na povrch dostala informace, že Apple chystá zahrnout oblíbenou iOS funkci Čas u obrazovky i do rozhraní macOS, díky čemuž by i počítačoví uživatelé mohli mít ideální přehled o tom, jak často využívají konkrétní aplikace a vyvozovat z toho potřebné závěry.

Vzhledem k tomu, že jde stále pouze o nepotvrzenou domněnku, logicky se netuší, v jakém designu bude tato funkce do macOS integrována. Designér Jacob Grozian na to má však vlastní názor a ukazuje, jak by Čas u obrazovky mohl na Macích vypadat.

Celý grafický koncept vychází ze známého uživatelského rozhraní, kterým macOS disponuje. V okně by pak byly jednotlivé sekce znázorňující danou oblast (například produktivita, sociální sítě, čtení a tak podobně), přičemž to nejdůležitější by se ukrývalo v barevných grafech.

Foto: Jacob Grozian / Behance

Ty by stejně jako na iOS zobrazovaly počet strávených hodin a minut v jedné z oblastí a současně by nabízely zajímavé srovnání v čase. Zajímavě by mohla fungovat i synchronizace dat z ostatních zařízení, což by tvořilo o něco ucelenější obrázek.

Grozian si zároveň myslí, že by Apple mohl vsadit i na sílu menu baru, respektive horní lišty na macOS, odkud by se Čas u obrazovky taktéž dal rychle zobrazovat. V něm by byl jen základní výčet pro rychlou orientaci. Až sekce přímo v Nastavení by zobrazovala maximum.

Foto: Jacob Grozian / Behance

Za zmínku rozhodně stojí i možné nastavování restrikcí, kdy je jaká aplikace zakázána používat, respektive po jakou maximální dobu se používat může a tak podobně. V tomto ohledu se dá s různými doplňkovými funkcemi velmi vyhrát.

Foto: Jacob Grozian / Behance

Pokud Apple do macOS funkci Čas u obrazovky implementuje, bude jasné nejspíš už 3. června během tradiční vývojářské konference WWDC, na které se má mimo macOS 10.15 představit i iOS 13 včetně aktualizací watchOS a tvOS.

Komentáře