Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Texture se stala součástí Apple News+, proto jako samostatná služba v květnu končí

Apple v rámci vývoje vlastní platformy pro psaná média před rokem koupil společnost Texture. Ta následně z hlediska uživatelů fungovala v zásadě nezávisle na svém novém majiteli, na konci letošního května ale své služby nabízet přestane.

Už předtím, než Apple minulý týden představil novou platformu pro magazíny a zpravodajství, bylo jasné, že Apple News+ bude postaveno na systému služby Texture, která za předplatné v hodnotě deseti dolarů měsíčně nabízela přístup k více než 200 magazínům.

Téměř identický systém se nyní stal základem pro Apple News+ a z hlediska Applu tak další působení Texture jako samostatné služby nedává smysl. Proto budou moci předplatitelé služeb Texture využít naposledy 28. května tohoto roku, jak informoval server TechCrunch.

Už loni Apple ukončil fungování Texture na Windows a nyní se stejného osudu dočkají i mobilní aplikace pro iOS i Android. Pro uživatele na iOS to v podstatě znamená jen přechod k jiné, velmi podobně vypadající a fungující aplikaci s tím, že ji na zkoušku mohou měsíc používat zdarma.

Pro uživatele s Androidem to ale, stejně jako loni pro majitele počítačů s Windows, znamená konec této platformy, pokud se nerozhodnou přejít na iOS nebo macOS. Mnozí z nich kvůli tomu pochopitelně vyjadřují svoji nespokojenost a volají po udržení Texture na Androidu, Applu ale zjevně ztráta části předplatitelů nestojí za udržování vývoje aplikace, která by v zásadě narušovala jejich byznys model.

Komentáře