Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Tuzemská komunita fanoušků Applu bojuje za českou kontrolu pravopisu na iOS. Rozjíždí petici

Česká komunita jablečných fanoušků se opět snaží ukázat sílu, jakou po svém vzájemném propojení má. Od včerejšího večera totiž na Twitteru koluje online petice za to, aby Apple rozšířil funkci pro kontrolování pravopisu v rámci iOS zařízení i do českého jazyka. A podle aktuálních reakcí se těší velké tuzemské oblibě.

Hlavním iniciátorem celé petice, momentálně běžící na platformě Change.org, je Roman Maštalíř, který se ostatně postaral o vytipování hlavního problémů a jeho změny. Možnost kontroly českého pravopisu, respektive jasné zdůraznění, kdy byla napsána chyba či překlep, vztahuje konkrétně na iPad Pro.

Profesionální tablet od Applu by totiž řadě lidí mohl sloužit jako primární počítač, nicméně absence této funkce, která je dostupná například pro angličtinu, je velmi znát. Každý občas dělá chyby v textech, kterých si nevšimne, a pokud se například píše důležitý e-mail nebo veřejný článek, může jít o nepříjemnou situaci.

Petice pod označením Bring Czech spell checker to iOS by tak mohla sloužit jako upozornění Applu, že je taková změna poměrně žádaná a důležitá. V tomto momentě je pod žádostí již 60 podpisů a do cílové rovinky v podobě 10 000 tedy zbývá ještě dlouhá cesta. Nereálné to však ale není.

Velkou otázkou pak samozřejmě je, zdali to na postojích kalifornské firmy něco změní. Optimismus do celé akce přidává uživatel JKL, který měl před časem řešit chyby s vývojáři na straně Apple Music. Byť se jednalo o bug, komunikace s Applem může být i úspěšná, což by se mohlo promítnout i do tohoto případu.

Pokud se chcete zapojit, využijte tento odkaz:

https://www.change.org/p/apple-bring-czech-spell-checker-to-ios

Komentáře