Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Vadné klávesnice MacBooků nově Apple opraví přímo na prodejně do druhého dne

Applu se stále nedaří vyřešit problémy s klávesnicí svých MacBooků a MacBooků Pro. Celá věc již delší dobu vyvolává diskuze a vrhá stín na jinak solidní reputaci Applu v oblasti výroby hardwaru. Problémy s klávesnicí řeší skutečně mnoho uživatelů a Apple jim nyní vychází vstříc alespoň vylepšením servisního programu. Všechny opravy klávesnic nyní budou realizovány přímo v prodejnách Apple Store a počítače tedy nebudou nikam odesílány.

Apple do svých prodejen rozeslal součástky a nářadí potřebné k opravám a rovněž svým zaměstnancům odeslal instrukce, jak klávesnice opravovat. Obchody mají zároveň pokyn opravy klávesnic vést jako prioritu a prodejny by měly zákazníkům u tohoto problému poskytovat servis do druhého dne.

Apple si problémy s klávesnicí svých nových počítačů uvědomuje a servisní program spustil již minulé léto. V rámci něj otevřel zákazníkům možnost nechat si klávesnici zdarma opravit a zároveň refundoval opravy těm, kteří si za ně již zaplatili. Až doposud ale byly MacBooky zasílány na oddělená pracoviště.

Přesun oprav přímo do Apple Storů tedy proces opravy výrazně zrychlí. Mezitímco nyní si zákazník počká jen do druhého dne, doposud musel bez MacBooku vydržet 3–5 dní. Vylepšení servisního programu by tedy mohlo povzbudit k využití bezplatné opravy i ty uživatele, kteří sice s klávesnicí mají problémy, ale nebyli by schopni vydržet bez počítače několik dní.

Čeští zákazníci mají se servisem situaci komplikovanější, protože v České republice prozatím není Apple Store. Dočkali jsem se tedy názorné ukázky toho, v čem by byla přidaná hodnota případného Apple Storu v Praze, který nedávno sliboval Andrej Babiš. Než se Apple Storu dočkáme, uživatelé MacBooků si mohou svou klávesnici nechat do druhého dne opravit nejblíže v Drážďanech či ve Vídni.

Komentáře