Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Zákazníci O2 mohou za aplikace a služby Applu nově platit přes vyúčtování

Až doposud potřebovali čeští zákazníci k využívání placených služeb Applu platební kartu. Pokud si chtěl uživatel koupit nějakou aplikaci či hru z App Storu, hudbu či film z iTunes nebo třeba předplatit Apple Music, posloužila k tomu platební karta přidružená k jeho Apple ID. Zákazníci O2 ovšem nyní mají alternativu. Placené služby mohou využívat i bez platební karty a zaplatit je v rámci vyúčtování svých mobilních služeb.

„Platba přes O2 zákazníkům přináší možnost zaplatit za aplikace, hry, hudbu nebo knížky jednoduše a bezpečně,“ popisuje ředitelka mobilního segmentu v O2 Silvia Cieslarová. Ačkoli se dnes platební karty u důvěryhodných obchodníků dají považovat za bezpečný způsob placení a lidé se jejich využívání již obvykle nebrání, novinka jistě potěší ty, kteří jsou vůči zadávání čísla karty do internetového formuláře stále obezřetní.

Pokud jste zákazníky O2 a novinka vás zaujala, stačí snadno nastavit novou platební metodu v nastavení svého Apple ID. V nastavení účtu Apple ID postačí vybrat za způsob platby „Mobilní telefon“. Změna bude aplikována na všechna zařízení v rámci stejného Apple ID, ať už jde o iPhone, iPad, iPod touch, Apple TV, Apple Watch nebo o iTunes na jakémkoli počítači.

Tarifní zákazníci při platbě přes O2 najdou částku za nákup jako součást měsíčního vyúčtování, zákazníkům předplacených karet odečte O2 částku z kreditu. Pro online platby za digitální služby třetích stran je potřeba mít aktivní službu „Platba přes O2“, jejíž nastavení si můžete ověřit v samoobsluze Moje O2.

Jak na iPhonu změnit platební metodu

Pro změnu platební metody stačí na iPhonu navštívit Nastavení, hned nahoře v nabídce klepnout na své jméno, následně zvolit třetí položku nazvanou Platby a doručování a poté již stačí platební metodu změnit na Mobilní telefon.

Komentáře