Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Známý český tanečník Yemi A.D. se ujal hlavní role v nové reklamě Applu

Yemi A.D. patří v českých luzích a hájích mezi velmi známé osoby, a to především z taneční oblasti, v níž zastává roli úspěšného a kreativního choreografa, který se podílel na celé řadě projektů. To však není jediná profese, kterou má 37letý Yemi Akinyemi Dele ve svém uměleckém repertoáru.

Jak trefně psali kolegové ze sesterského webu CzechCrunch v nedávném vydatném rozhovoru, jde o „světoběžníka s plnou hlavou nápadů“. To se promítá jak například do režisérství, výtvarnictví nebo řečnictví, tak i samotného herectví, což Yemi potvrzuje také v nové reklamě pro Apple.

Yemi A.D.

V ní se tento kreativec vžil do nadšeného uživatele iPadu Pro, který vedle pokročilých kancelářských funkcí samozřejmě nabízí i možnosti pro grafickou a obecně uměleckou práci. Díky Apple Pencil (a Smart Keyboard) tak Yemi využívá profesionální jablečný tablet pro náčrty a značení důležitých událostí.

Celý spot, nazvaný jako Life on iPad, se navíc točí kolem cestování, což je Yemimu velmi blízké. Lze tak vidět scény, jak míří z bytu směrem na letiště, během kterých vyřizuje nutné e-maily, a jakmile nasedne do letadla vedle běžné uživatele laptopů, zdůrazňuje onu „svobodu“ používání iPadu Pro.

Apple rád čerpá z českých krajin

Pro českou komunitu Applu tak jde o skvělý zážitek, a to hlavně z důvodu, že celých 38 vteřin, po kterých video běží, patří jen Yemimu. Kalifornský gigant má nicméně pro Česko slabost, co se týče reklamních spotů. Není tomu tak dávno, co natáčel vizuál pro iPhone XR ve vybraných lokalitách Prahy. Nehledě na to, že pár let zpátky pro něj produkční tým natáčel v Žatci nebo Libochovích u Litoměřic.

Většině tuzemských fanoušků firmy Tima Cooka navíc v hlavě dost možná stále povedená reklama Sway, která využívala pražských vánočních míst pro promo AirPodů.

Komentáře