Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Music se začíná více soustředit na doporučování nové hudby. Mění proto sekci Pro vás

V pondělí Apple vydal iOS 12.3, jehož nejdiskutovanějšími novými prvky jsou rozšířená podpora AirPlay 2 a přepracovaná aplikace Apple TV, očekávající příchod nové streamovací platformy Apple TV a později i streamovací služby Apple TV+. Blízko konce seznamu novinek je ale také poznámka o Apple Music, která může značně ovlivnit interakce uživatelů s hudební streamovací službou. Jedna z hlavních sekcí aplikace Pro vás se totiž stává podstatně živější než doposud.

Sekce Pro vás je rozdělena do několika dalších podsekcí do velké míry se odvíjejících podle vkusu daného posluchače a několikrát denně se nyní budou aktualizovat všechny z nich. Apple Music tím podstatně rozšiřuje svou roli nástroje pro objevování nové hudby, která bývá například ve srovnání se Spotify upozaďována.

Kromě samotné funkce sekce Pro vás se změnila také její podoba – část úplně nahoře stále zůstává i nadále vyhrazena pro několik hlavních personalizovaných playlistů, pod ní si ale prohodily pořadí oddíly Naposledy přehráno a Přátelé poslouchají. Následují oddíly odlišné pro každého uživatele, službou vybírané podle jeho žánrového zaměření nebo nálad a objevují se také playlisty založené na oblíbených umělcích a skladbách. Úplně dole se pak objevují Nová vydání, opět založena na posluchačských preferencích uživatele služby.

Tytéž změny sekce Pro vás se pochopitelně objevují na iPhonu i iPadu a také v iTunes na desktopu. Na červnovém WWDC bude představena nová verze macOS, u níž se předpokládá samostatná aplikace pro Apple Music, která by mohla dále pomoci růstu hudební streamovací služby. V současnosti má totiž celosvětově pouze poloviční uživatelskou základu oproti Spotify, ačkoliv nabízí například větší knihovnu. Její lepší zužitkování při nabízení hudby posluchačům se tak může stát důležitým krokem ke snižování tohoto rozdílu.

Komentáře