Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Pay již bude moci využívat každý a bez měsíčních poplatků. Podporu ohlásil Revolut

Apple Pay je skutečně návyková služba a s nadsázkou se dá říci, že jak jej jednou začnete používat, vytahovat kartu z peněženky vám najednou přijde jako úkon minimálně z minulé dekády. Jenže Apple Pay si zatím zdaleka neužije každý uživatel iPhonu, ale jen klienti zapojených bank. Těmi jsou zatím Air Bank, Komerční banka, České spořitelna, Moneta, mBank a J&T Banka. Další velké banky zatím chybí. O to příjemnější zprávou je, že si Apple Pay nově užijí i uživatelé fintechu Revolut.

Apple Pay je pro zákazníky skutečně velkým tahákem a například Air Bank eviduje zvýšený zájem o své služby ze strany dosavadních klientů bank, které Apple Pay zatím nenabízí. Těmi jsou z těch velkých například ČSOB a Raiffeisenbank nebo také Fio banka a Equa bank. Jenže ne každému Apple Pay stojí za takový úkon, jako je změna banky.

Je trochu s podivem, že Revolut s Apple Pay přichází až nyní, ale i tak se jedná o poměrně zásadní novinku. Revolut totiž může výrazně přispět k demokratizaci Apple Pay, protože díky němu bude službu moci využívat skutečně každý. Zdarma a bez ohledu na to, které bance svěřuje své peníze. Revolut sice má svůj prémiový tarif s bonusy, jako je pojištění, a tarif Metal, ke kterému dostanete i luxusní kovovou kartu, ale základní tarif je zcela zdarma. Zaplatíte jen za doručení karty a i tomuto poplatku se dá v rámci častých akcí vyhnout.

Absenci Apple Pay lze řešit také využíváním české služby Twisto, která platební službu Applu rovněž spustila hned v první vlně. Faktem ale je, že účet Twisto, ke kterému zákazník získá kartu, je zpoplatněn (cena tarifů Twisto je 49, resp. 99 korun měsíčně). Pokud je pro vás měsíční poplatek překážkou, podpora Apple Pay ze strany Revolutu vám udělá radost. Kartu Revolut si do Apple Pay přidáte již v červnu. Podporovány navíc budou i karty virtuální.

Známá služba Revolut je mezi Čechy velmi oblíbená a láká mimo jiné na skvělý kurz při platbách v zahraničí a snadnou plně mobilní obsluhu. Mezitímco Twisto funguje na bázi kreditní karty a uživatel tedy zpětně splácí své dluhy, Revolut funguje opačně – v mobilní aplikaci je potřeba si nabít finanční prostředky a pak až je možné platit.

Podporu Apple Pay Revolut oznámil v rámci konference, kde představil i další novinky. Mezi těmi jsou například „skupinové trezory“, do kterých bude moci odkládat a spořit peníze více uživatelů najednou. Tato novinka má přijít již během dvou týdnů a v budoucnu by navíc mohli do trezorů přispívat i lidé bez účtu Revolut.

Běžné „trezory“ (vaults) v rámci Revolutu fungují již delší dobu a díky kombinaci jednoduchosti a hravosti jsou velice populární. Uživatel si totiž může snadno nastavit, aby mu z každé provedené platby odcházel podíl do virtuálního „prasátka“. Revolut navíc slíbil zaveden úrokových sazeb a již během následujícího půlroku by se tedy trezory mohly stát ještě atraktivnějšími.

Další představenou novinkou jsou karty pro děti. Možná nejzajímavější chystanou funkcí je ale možnost nakupovat akcie vybraných amerických firem, mezi kterými budou například akcie Applu, Microsoftu, Googlu či Tesly. Tuto novinku si nejdříve vyzkouší uživatelé zapojení do testovacího programu a později i uživatelé prémiových karet Metal. Kdy se i nákup akcií dostane k „běžným“ uživatelům, to zatím známo není.

Komentáře