Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Pay se rozšiřuje o možnost platit prostřednictvím NFC samolepek

Apple Pay, stejně jako mnoho jiných bezkontaktních platebních služeb, využívá technologii NFC pro bezdrátové spojení na velmi krátké vzdálenosti. Dosud bylo používáno jen pro placení přes platební terminály, šéfka Apple Pay Jennifer Bailey ale nyní oznámila podporu štítků s NFC. Ty při doteku automaticky spustí proces placení bez nutnosti instalovat další aplikace, typické například pro rychle se šířící služby pro sdílení přepravních prostředků.

Oznámení proběhlo v Las Vegas na konferenci TRANSACT, která se zaměřuje na mobilní platební technologie. Nejzjevnější aplikace platebních NFC štítků jsou služby pro sdílení různých jednoduchých dopravních prostředků jako kol, koloběžek, skútrů apod. Každá z těchto služeb totiž používá vlastní aplikaci a systém, se kterým musí být uživatel obeznámen, kdežto prosté základní instrukce například přímo na kole vedle štítku pro placení by mohly situaci uživatelům výrazně zjednodušit.

Stejný princip by ale mohl ulehčit placení prakticky za jakýkoliv produkt, třeba i v obchodech. Ve spojitosti s těmito možnostmi Apple do začátku navázal spolupráci s poskytovatelem sdílených elektrických koloběžek Bird, obchodem s oblečením Bonobos a výrobcem parkovacích automatů PayByPhone. Apple také rozšíří schopnosti aplikace Wallet, která po platbě bude schopna nabídnout přidání se do zákaznického programu daného obchodníka.

Služba bude spuštěna ve druhé polovině tohoto roku a i když bylo zatím ohlášeno jen několik partnerů na americkém trhu, dá se očekávat její rychlé rozšíření mezi další společnosti i do zahraničí.

Komentáře