Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple rozšířil servisní program. Bezplatně opraví všechny klávesnice s motýlkovou konstrukcí

Ačkoli to Apple ještě donedávna v podstatě popíral, moderní MacBooky mají poměrně závažné problémy s klávesnicí. U MacBooků s klávesnicí s „motýlkovou“ konstrukcí mají lidé často problémy s tím, že se při stisknutí klávesy nestane nic, nebo naopak dojde k opakovanému napsaní stejného písmene. Špatnou zprávou je, že se takto zásadní nedostatek nevyhýbá ani prémiovým počítačům za desítky tisíc korun. Tou dobrou naopak je, že Apple problém snad konečně adekvátně řeší – vydal novou řadu MacBooků Pro, u kterých by měl být problém eliminován, a zároveň rozšířil svůj servisní program na všechny MacBooky s motýlkovou klávesnicí.

Servisní program, který umožňoval majitelům počítačů s vadnou klávesnicí její bezplatnou výměnu, spustil Apple již v létě minulého roku. Tento program pak v dubnu roku letošního vylepšil, a to hlavně na straně rychlosti. Firma do svých prodejen rozeslala součástky a nářadí potřebné k opravám a rovněž svým zaměstnancům odeslala instrukce, jak klávesnice opravovat.

Obchody zároveň dostaly pokyn opravy klávesnic vést jako prioritu a zákazníkům u tohoto problému poskytovat servis do druhého dne. Do té doby byly MacBooky odesílány na opravu do servisních středisek a uživatel tak musel bez MacBooku vydržet 3–5 dní.

Nyní ovšem Apple svůj servisní program také významně rozšířil a ten se již vztahuje na všechny Macbooky, které mají klávesnici s novou motýlkovou klávesnicí, ať už jde o její první, druhou či třetí generaci. Jedná se tedy o všechny 12palcové MacBooky, nový MacBook Air a všechny novější MacBooky Pro včetně loňského modelu i modelu, který byl představen včera. Bezplatnou opravu klávesnice může zákazník požadovat 4 roky od zakoupení zařízení.

Co se týče nejnovějších MacBooků Pro, Apple u nich stále využívá motýlkový mechanismus třetí generace, ale dle svých slov u klávesnice využívá nové materiály, které by měly dosavadní problémy eliminovat. Firma však vylepšení či konkrétní typ materiálu blíže nespecifikovala.

Zajímavé ale je, že ačkoliv Apple u nových klávesnic využívá nový materiál, ten bude využit pouze při opravách klávesnic třetí generace. Opravy u všech starších MacBooků Pro a 12palcových MacBooků tak mohou teoreticky být pouze dočasným řešením, které uživatele neochrání od dalších problémů s klávesnicí.

Čeští zákazníci mají se servisem situaci komplikovanější, protože v České republice prozatím není Apple Store. Dočkali jsem se tedy názorné ukázky toho, v čem by byla přidaná hodnota případného Apple Storu v Praze. Než se Apple Storu dočkáme, uživatelé MacBooků si mohou svou klávesnici nechat do druhého dne opravit nejblíže v Drážďanech či ve Vídni.

Komentáře