Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple spustil novou aplikaci Apple TV. Dostupná je na iOS, Apple TV i Samsung TV

S včerejšími aktualizacemi iOS a tvOS Apple do světa vypustil přepracovanou aplikaci Apple TV. Tu společnost představila již v rámci mediální akce v březnu a byla tedy očekávána. Aplikace je k dispozici jak na iOS, tak i na Apple TV, ale také na televizích Samsung TV. Novinka je jakýmsi středobodem pro fanoušky filmů, odkud je můžete si kupovat, půjčovat i předplácet televizní obsah.

V České republice bohužel aplikace zatím poslouží jen jako vizuálně atraktivnější a přehlednější nástupce původní aplikace Videa, ale pro uživatele na větších světových trzích má novinka potenciál o poznání větší. Do aplikace totiž bude již na podzim integrována nová streamovací služba Applu s názvem Apple TV+ a již nyní si uživatelé v zahraničí mohou skrze aplikaci předplácet a sledovat prémiové kanály.

Mezi těmi je například ve Spojených státech HBO, Amazon Prime Video, Showtime, Starz, Epix a mnoho dalších. Aplikace Apple TV by se tedy mohla stát skutečným centrem televizního obsahu, kde divák najde takřka veškerý obsah, který jej zajímá. Kdy se něčeho podobná dočká český divák ale zatím není známo.

Příjemné je, že i když si uživatel předplatí odběr třeba HBO, o zpracovávání zvuku a obrazu se stará přímo Apple, který má plnou kontrolu nad technickou kvalitou produkce. Ačkoli Apple zatím nezveřejňuje žádné specifikace, dle ohlasů vypadá kvalita streamu skutečně výborně a dle serveru The Verge je nová aplikace s předplaceným HBO nejlepší cestou, jak si užít například nové epizody Hry o trůny. Další velkou výhodou je, že aplikace Apple TV umožňuje stahování obsahu pro sledování bez připojení k internetu. Stáhnete si navíc i obsah služeb, které toto běžně nenabízejí (třeba právě HBO).

Apple se stará rovněž o grafické prostředí nabídky všech kanálů a řazení obsahu, takže ať už budete procházet nabídku HBO, nebo třeba Showtimu, zážitek bude konzistentní. Aplikace se stará i o řazení obsahu pro uživatele, k čemuž používá vlastní algoritmy, a divák by měl na hlavní stránce služby vidět hity napříč nabídkou iTunes i prémiových kanálů. Součástí je ale i personalizovaná nabídka Pro vás, díky níž na televizi uvidíte přehled obsahu založený na tom, na co jste se dívali v minulosti.

Samostatná sekce je věnována sportu a také dětem, přičemž dětský obsah je Applem ručně vybírán. Nikdy by se tedy nemělo stát, že se v sekci objeví obsah, který by pro děti nebyl stoprocentně vhodný.

Jak již bylo řečeno, aplikace Apple TV dorazila kromě iOS a Apple TV také na televizory korejského výrobce Samsung. Obsah z nabídky Applu tedy nyní budete moci snadno sledovat i na nich. Televize Samsung navíc zároveň přicházejí s podporou rychlého bezdrátového přenosu AirPlay 2. Seznam podporovaných televizí je následující:

  • Samsung FHD/HD 4, 5 Series (2018)
  • Samsung QLED 4K Q6, Q7, Q8, Q9 Series (2018 a 2019)
  • Samsung QLED 8K Q9 Series (2019)
  • Samsung The Frame Series (2018 a 2019)
  • Samsung The Serif Series (2019)
  • Samsung UHD 6, 7, 8 Series (2018 a 2019)

Na iPhony a iPady nová aplikace Apple TV přichází s aktualizací na iOS 12.3. Pro instalaci updatu stačí navštívit Nastavení a v sekci Obecné klepnout na druhou položku nazvanou Aktualizace softwaru. Kromě iOS Apple aktualizoval rovněž systém watchOS pro své chytré hodinky a české uživatele nová verze systému pro Apple Watch bezesporu potěší. S aktualizací totiž do Česka přichází dlouhu očekávaná podpora měření EKG.

Komentáře