Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple v tichosti představil nové MacBooky Pro. Ten nejvýkonnější má osmijádrový procesor

Apple překvapivě bez předchozích spekulací aktualizoval portfolio svých profesionálních notebooků. Do nabídky zařadil nové verze 13palcových a 15palcových MacBooků Pro, které cílí především na náročnou klientelu prahnoucí po maximálním výkonu. Byť jde o totožný design ve dvou tradičních barevných kombinacích, to hlavní se děje právě uvnitř.

Zájemci budou mít nyní možnost si vybrat mezi 15palcovým MacBookem Pro s 6jádrovým procesorem Intel Core i7 (2,6 GHz) s Turbo Boostem až na 4,5 GHz, nebo nadupanou 8jádrovou variantou s Intel Core i9 9. generace (2,3 GHz) včetně Turbo Boostu na 4,8 GHz. Oba modely pak nabízí shodnou paměť RAM (16 GB) a klasické prvky jako Touch Bar a Touch ID.

Osmijádro má být až o 40 % výkonnější než nabízené šestijádro

Dle očekávání pak nové MacBooky Pro mají být zákonitě rychlejší než předchozí verze. Apple uvádí, že celý proces kreativní práce (od 3D renderování po skládání hudby, editování fotek nebo programování) má být až dvojnásobně rychlejší.

Spolu s 15palcovými variantami Apple vyrukoval také s novým 13palcovým MacBookem Pro s Touch Barem. Ten disponuje 4jádrovým procesorem Intel Core i5 (2,4 GHz), Turbo Boostem na 4,1 GHz, 8GB pamětí RAM, 256GB úložištěm a čtyřmi USB-C/Thunderbolt 3 porty. Zároveň doplňuje původní verze bez Touch Baru.

Včetně nových klávesnic

Byť nejsou novinky na první pohled rozeznatelné od svých předchůdců, mají skrývat jednu velkou změnu, která se nepojí k vnitřnostem. Podle serveru The Loop mají totiž nové stroje nabízet inovované motýlkové klávesnice, jež by měly být díky novým materiálům odolnější a ne tak náchylné k poškození, což u původních modelů bylo (respektive je) poměrně znatelným problémem.

Jas až 500 nitů, barevný gamut P3, True Tone

Po stránce ceny, nejvýkonnější verze s 15palcovou úhlopříčkou a 8jádrovým procesorem stojí v základu 86 990 korun, přičemž 6jádrová varianta vychází na 73 990 korun. Model s 13palcovým Retina displejem a 4jádrovým procesorem přijde zájemce na 55 990 korun. Stroje lze navíc modifikovat o lepší paměť RAM, grafickou kartu a podobně. Objednávat je možné již teď s doručením okolo 23. května.

Komentáře