Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple vydal iOS 12.3 s novou aplikací Apple TV a watchOS 5.2.1, který přináší oficiální českou podporu EKG

Apple dnes v podvečer středoevropského času vydal dvě nové aktualizace operačních systémů, konkrétně iOS 12.3 a watchOS 5.2.1. A obě nové verze přináší zajímavé novinky. Zatímco iOS 12.3 přináší přepracovanou aplikaci Apple TV pro chystaný streaming televizních služeb spolu s podporou protokolu AirPlay 2 pro vybrané chytré televize, watchOS 5.2.1 potěší hlavně ty, kteří čekají na oficiální českou podporu EKG.

Nejnovější aktualizace operačního systému pro Apple Watch totiž po dlouhém čekání přináší možnost nastavit si funkci pro měření EKG i v Česku. Měla by tedy odpadat nutnost jezdit do zahraničí (například do Rakouska nebo Německa) k tomu, aby jednu z nejzajímavějších zdravotních funkcí Applu bylo možné řádně aktivovat a používat.

Měření EKG na Apple Watch Series 4 (Foto: Apple)

Spolu s Českem se tato podpora dostává i na Slovensko, které patří k dalším zemím, kde to cupertinská společnost zprovoznila (spolu s Polskem, Chorvatskem a Islandem). Mimo jiné přichází i oficiální dostupnost oznamování nepravidelného srdečního rytmu, což je dostupné i na starších modelech hodinek (nejen na Series 4).

Co se týče stažení a nainstalování aktualizace, která má cca 136 MB, stačí jít do aplikace Watch na iPhonu, zvolit sekci Obecné – Aktualizace softwaru a stáhnout/nainstalovat. Nutné však je, aby byly Apple Watch připojené na nabíječce a v dosahu Wi-Fi, na níž je i iPhone.

Aktualizace: Pro aktivaci EKG v českých podmínkách je nutné mít aktualizovaný iOS na novou verzi 12.3.

Komentáře