Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Apple Watch znovu ukazují svou tržní sílu. Každé třetí prodané chytré hodinky jsou od Applu
CEO Applu Tim Cook (Foto: Apple)

Apple Watch jsou dalším jasným důkazem schopnosti Applu vzít již zavedenou základní technologii a překlopit ji do něčeho, co radikálně promění trh. Ačkoliv chytré hodinky existovaly již předtím, až s příchodem Apple Watch v roce 2015 se této oblasti dostalo velkého zájmu a lidé s postupem času začali chápat, že budoucnost nemusí být pouze v iPhonu, ale přímo na zápěstí.

Důkazem tohoto trendu jsou i nejaktuálnější čísla, která přinesla analytická společnost Counterpoint Research. Ta na základě nedávného ohlášení finančních výsledků Applu zveřejnila informace o tom, jak se jablečným hodinkám momentálně daří. Jejich tržní podíl má činit 35,8 %, což je jen o 0,3 % více než ve stejném období minulého roku, nicméně to důležitější je, že na ně nikdo nestíhá.

Například takový Samsung, který patří mezi druhého „největšího“ výrobce chytrých hodinek (Gear, Galaxy Watch), zaujímá 11,1 % na trhu, tedy o 27,4 % méně než Apple. Třetí firmou je pak asijská Immo (9,2 %), kterou pronásleduje Fitbit s 5,5 %. Co se týče třeba Garminu, který je velmi populární u fyzických aktivních uživatelů, ten drží podíl pouhých 1,5 %.

Je tak zřejmé, že si Apple Watch drží velmi silnou pozici, který jen tak někdo neohrozí. Ostatně každé třetí prodané chytré hodinky jsou právě od Applu (respektive byly v rámci Q2) a očekává se, že podobný trend bude následovat. Gigant pod vedením Tima Cooka má totiž s hodinkami velké plány, a to především po stránce moderního zdravotnictví. Již nyní umí (ve vybraných zemích) měřit EKG, upozorňovat uživatele na zvýšený srdeční tep nebo detekovat, zdali vážně upadl.

Nehledě na to, že s každou generací dostávají nové funkce i pro běžný život, díky nimž se postupně blíží k tomu, aby jednou skutečně nahradily iPhone. Dle různých názorů jsou právě Apple Watch nejzajímavějším produktem Applu za poslední roky (byť se bijí s oblíbenými AirPody) a bude zajímavé sledovat, jak daleko to s nimi Apple dotáhne. Ostatně jak říkal Cook: Nejdůležitější přínos Applu pro lidstvo bude ve zdraví. A Apple Watch v tom budou hrát klíčovou roli.

Komentáře