Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Brzký příchod Apple Pay na Slovensko nově potvrzuje i britský fintechový startup Monese
Foto: Monese / Twitter

Už téměř tři měsíce si čeští uživatelé mohou užívat komfort, který během placení umožňuje Apple Pay. Řada evropských zemí však na oficiální podporu této platební služby stále čeká, a to včetně sousedního Slovenska. Vzhledem k dostupným informacím by nicméně absence Apple Pay na slovenském trhu neměla mít dlouhého trvání, což nově potvrzuje další subjekt.

Britský fintechový startup Monese, který si klade za cíl zjednodušování plateb do zahraničí, před pár hodinami na svém Twitteru ohlásil, že s podporou Apple Pay na Slovensku počítá a integruje ji do svého rozhraní. V minulosti podobným způsobem informovaly i startup N26 a Slovenská sporiteľňa, byť zatím nikdo z nich neuvedl přesný termín, kdy tomu tak bude.

Bankovní instituce totiž musí dbát zvýšené opatrnosti, aby před médii či kdekoliv jinde termín spuštění předčasně nesdělily, jinak by mohly čelit vysokým pokutám od Applu. Nějaké informační střípky o příchodu Apple Pay na slovenský trh se však dostaly a většina z nich hovoří o letních měsících, což je relativně široký pojem, ale pro základní ohraničení to dozajista zatím stačí.

Co se pak týče dalších evropských zemí, Monese mimo jiné potvrdilo, že chystá podporu i pro Bulharsko, Chorvatsko, Kypr, Estonsko, Řecko, Litvu, Lichtenštejnsko, Lotyšsko, Maltu, Portugalsko, Rumunsko a Slovinsko, čímž prakticky naznačilo, že by Apple měl do konce letošního roku pokrýt celou Evropu.

Česko má Apple Pay v oblibě

S jistotou lze nyní říct, že Apple Pay se na tuzemském trhu uchytilo velmi dobře a jeho obliba na základě informací bank roste. Aktuálně službu podporují Air Bank, Česká spořitelna, Komerční banka, Moneta, mBank a J&T Bank včetně fintechového startupu Twisto a stravenkové firmy Edenred. Banky jako ČSOB, Equa bank nebo Fio banka by pak měly Apple Pay podporovat do konce roku 2019. Za zmínku stojí také postupná integrace služby i v prostoru internetových plateb, což potvrzuje například Alza, Slevomat, Wolt, Pilulka.cz nebo Flixbus.

Komentáře