Inzerce      O nás     CzechCrunch  
Bývalá šéfka Apple Storů Angela Ahrendts o tom, co se naučila během práce v Applu
Angela Ahrendts (Foto: Fortune Conferences/Flickr)

Angela Ahrendts udělala během své práce v Applu spoustu změn, které společnost v mnohém posunuly zase o krok dál. Před několika měsíci oznámila, že ve společnosti plánuje za nějakou dobu skončit a přesně tak se také před pár dny stalo. Bývalá šéfka Apple Storů se rozhodla sdělit své zkušenosti a lekce, které se naučila během práce v jedné z nejúspěšnějších firem na světě v podcastu LinkedIn Hello Monday.

Ahrendts nastoupila do Applu v roce 2014 potom, co vystoupila jako řečník na TED Talks, kde přednášela na téma „the positive and transformative power of human energy“. Její řeč zhlédl i sám CEO Applu Tim Cook, který se právě díky tomu rozhodl ji přijmout. Později řekl, že od té chvíle věděl, že Ahrendts má v Applu své místo. Pro ni to však znamenalo opustit módní průmysl a svou pozici CEO v britském prodejci luxusního zboží Burberry a místo toho nastoupit do technologické společnosti. Tim Cook jí nabídl vedoucí pozici zajišťující chod Apple prodejen po celém světě, které měla za úkol především inovovat. „Byl tak klidný a celý ten způsob, jakým to řekl byl zajímavý. Nikdy předtím jsem nikoho takového nepotkala,“ popisuje Ahrendts setkání s Timem Cookem.

Ahrendts říká, že zpočátku při nástupu do Applu se cítila velmi nejistě, protože věděla, že její práce s sebou nese obrovskou zodpovědnost. Proto se prvních 6 měsíců po svém nástupu snažila především poslouchat a učit se od ostatních, aby získala dostatek jistoty. „Neočekávají od vás, že se budete učit. Jste zvyklí být CEO v oblasti, ve které jste se rozvíjeli 30 let. Jste zvyklí, že víte všechno. A teď nastoupíte na seniorní pozici někde jinde a musíte vědět, co děláte,“ vzpomíná na své začátky.

Angela Ahrendts (vlevo) s youtuberkou iJustine (Foto: Apple)

„V době, kdy jsem do Applu nastoupila, měl po celém světě 55 tisíc zaměstnanců. Říkala jsem si, že tam jsem asi proto, abych byla vůdcem, a abych budovala značku. Nezvolila jsem ale vizionářskou cestu. Místo toho jsem dva nebo tři roky sledovala, co se děje kolem mě a připravovala jsem strategii, abychom na to byli připraveni,“ říká.

Ahrendts vyzdvihuje tři nejdůležitější lekce, které si z Applu odnesla: Nikdy nezapomeň, odkud jsi přišel. Posouvej se rychleji, než by sis kdy uměl představit. Nikdy nezapomeň, jak obrovskou máš zodpovědnost. Vzpomíná, že když poprvé nastoupila, tak během návštěvy Apple Storů slyšela od zaměstnanců věty typu: Steve řekl, že naší prací je obohacovat životy lidí“ a Steve řekl tohle a napsal tamto. Zjistila, že Steve Jobs měl v něčem odlišný způsob vedení, a proto musí sama začít stavět od začátku. Mohla jsem to všechno zahodit, ale říkala jsem si, že nastolím nová pravidla. Potom, co jsem navštívila všech 140 obchodů, jsem se okamžitě naučila, že člověk nikdy nesmí zapomenout, odkud přišel a použít to jako základ všeho.“

Věděla, že i zákazníci očekávají změnu vedení, které se současně s tím musí adaptovat k současným trendům v technologiích. A vzhledem k tomu, že vedení Applu chtělo, aby se obchody rychle posouvaly, bylo třeba jednat rychle. Tak jsme se zbavili všech manuálů a všeho ostatního,“ říká Ahrendts. „Tak jsme dokázali sjednotit 70 tisíc maloobchodních zaměstnanců po celém světě.“

Angela Ahrendts (Foto: Apple)

Vždy máte velkou zodpovědnost

Její poslední lekce týkající se odpovědnosti je velmi podobná tomu, co už několikrát předtím řekl Tim Cook nebo jiný CEO Applu. „Jde o to, aby člověk nikdy nezapomněl, že má velkou zodpovědnost. Není to jen o provozování obchodů a prodávání telefonů. Máte mnohem větší zodpovědnost. A možná přesně to Steve myslel, když mluvil o obohacování životů, svobodném umění, technologii a vlivu, který mohou mít tyto věci na lidstvo,“ říká.

„Nikdy jsem si netroufla mluvit o lidstvu jako takovém, ale mluvila jsem k týmům o vlivu, jaký mohou mít ve své komunitě. A přesně o tom je i program „Today at Apple“, který je dostupný zcela zdarma komukoliv. Není pouhou náhodou, že učí svobodná umění, jak být lepší tvůrcem videí, vývojářem aplikací nebo hudebníkem. Věřím, že přesně to budete v budoucnu potřebovat. Ale také věřím, že právě svobodná umění v obchodech Apple Store trochu chyběla.“

Program Today at Apple začal fungovat v roce 2017. Jeho cílem je postupně ve všech Apple Storech uspořádat vzdělávací setkání s úspěšnými výtvarníky, vývojáři, hudebníky i jinými tvůrci, kteří návštěvníky vzdělávají v daném oboru. Program je otevřený pro kohokoliv a je zcela zdarma.

Hlavní je nebýt sobecký

„Musíte se otočit. Nikdy nesmíte zapomenout, odkud jste přišli. Vždycky říkám, že se nikdy neprosím o titul, povýšení, nikdy se neprosím o nic. Vždycky jsem se snažila dělat to nejlepší pro společnost v té dané době a všechno ostatní do sebe potom zapadlo,“ popisuje. „Myslím, že mou největší radou pro další generaci by bylo asi: nebuď sobecký a budeš mít neuvěřitelný vliv.“

Deirdre O’Brien, Tim Cook, Angela Ahrendts a zaměstnanci Applu (Foto: Apple)

Ačkoliv Ahrendts z Applu již před někola dny odešla, zanechala za sebou obrovské změny v chodu Apple Storů po celém světě. Spousta prodejen se zcela změnila do úplně nového designu, který mnohem více odráží místní komunitu. Právě komunita dané prodejny je totiž pro Ahrendts v tomto případě zásadní. Její roli nyní přebrala dlouholetá zaměstnankyně Applu Deirdre O’Brien, která dosud pracovala jako senior viceprezidentka „lidí“ (zákazníků) a nyní je v jejích kompetencích posouvat firmu v tomto směru dál.

Komentáře